Для того, щоб перетворити свій двір навколо будинку у затишне місце потрібно подбати про його дизайнерське оформлення. Адже дрібні деталі можуть змінити ландшафт до невпізнання. Особливої уваги заслуговує такий декоративний елемент, як кашпо. Це своєрідна підставка для вазона, яка може стояти на землі або висіти на гачку. Форму, розмір, матеріал і навіть колір ви можете обрати на власний розсуд. Головне подбати про те, щоб конструкція мала надійне кріплення. У догляді за висячою клумбою має бути продуманим комфортний спосіб розвертати рослину до сонця чи від нього.
Специфіка посадки підвісних клумб
Тут важливо врахувати форми вазона. Якщо вона така ж, як і для кімнатних рослин, то процес посадки аналогічний. Для круглих форм є свої особливості. По-перше, усі стінки всередині варто вкрити мохом, який буде утримувати вологу. По-друге, ємність покривається плівкою, яка часто продається з нею в комплекті. У тих місцях, де мають прорости пагони готують отвори. Всередину запихають розсаду, а у вазон засипають ґрунт і садять рослину нагорі.
На кінець потрібно підлити вазон і поставити його на кілька днів в прохолодне місце.
Підвісні квіти в саду: які рослини підходять для висячих клумб
Найкраще підійдуть ті рослини, які не потребують особливих умов та догляду. При виборі важливо врахувати співвідношення розмірів їхньої кореневої системи з горщиком. Наприклад, петунія потребує ємність не меншу, ніж на 6-8 літрів. Її коріння швидко розростається, тому для нормального функціонування потрібно достатньо місця.
Для підвісних кашпо підійдуть: братки, чорнобривці, петунії, маргаритки, молодило, настурції та багато інших. Цікавою альтернативою стане суниця, базилік чи орегано.
Догляд за висячими клумбами
Наявність піддону визначає спосіб догляду за рослинами. Якщо він є, тоді не потрібно зловживати надмірним поливом, але варто подбати про достатній доступ до сонячних променів. Якщо його немає, то ви навряд чи зіткнетеся із проблемою застою води, але на сонячному місці може бути її дефіцит.
Важливо час від часу удобрювати грунт, адже мінеральні речовини мають властивість вимиватися через регулярний підлив. Решта догляду за такими рослинами не відрізняється від того, який господині забезпечують кімнатним вазонам.
Отже, такі квіткові композиції стануть окрасою вашої ділянки. Вам залишається лише обрати кашпо та рослини, які впишуться у ваш екстер’єр. Розмістити їх можна на балконі, терасі чи стінах будинку. Довіртеся своїй фантазії та смаку!
Ідеї для створення підвісних клумб
Який варіант вам сподобався найбільше?