Почніть використовувати ці 2 слова замість «спасибі», і ваше життя зміниться на краще

Сила в цих двох словах.

Мені подобаються ресторани швидкого харчування. Але я терпіти не можу, коли на моє «спасибі» офіціанти відповідають «на здоров’я». Зрозуміло, «на здоров’я» служить заміною стандартному «будь ласка», але оскільки так кажуть абсолютно всі співробітники даного закладу, то їх «на здоров’я» звучить як шаблонна фраза, а не щире побажання.

На жаль, те саме стосується і «спасибі». Мені здається, що слово «дякую» було б більш доречною відповіддю, особливо тому, що часом кажу “спасибі”, навіть коли зовсім не відчуваю вдячності або подяки.

Зрештою, люди чекають, що ми скажемо їм «спасибі». А це означає, що дане слово не робить ніякого впливу на того, кому ми його говоримо.

Але які два слова можуть бути ще більш могутніми? Відповідь проста: «Я вдячний». 

Дослідники Франческа Джино та Адам Грант провели експеримент, в ході якого одна група волонтерів благодійного фонду не отримала ніякої подяки за свою важку працю зі збору коштів, а учасникам другої сказали: «Ми дуже вдячні за ваш внесок в нашу важливу справу».

Ефект був миттєвим: ті, кого подякували, зробили на 50% більше телефонних дзвінків потенційним донорам фонду.

Отримані результати дослідження мають величезну цінність, оскільки безпосередньо пов’язують мотивацію і кінцевий результат (якщо ваша мета полягає в тому, щоб підвищити продуктивність праці, тоді фраза «я вдячний» є дуже ефективним інструментом).

При цьому вчені також з’ясували, що вираз вдячності допомагає людям:

  • насолоджуватися радощами життя,
  • справлятися зі стресом,
  • налагоджувати відносини.

Саме це наділяє два простих слова настільки величезною силою.

Сила похвали

Подумайте про те, що відбувається, коли ви чуєте слова щирої похвали. Визнання є відмінною винагородою за докладені зусилля і досягнення, заохочує зразкову поведінку, підвищує самооцінку і впевненість в собі, а також стимулює мотивацію і підтримує ентузіазм.

Ви самі починаєте цінувати власну роботу. А ще ви починаєте цінувати себе.

Те ж саме відбувається, коли ви визнаєте досягнення іншої людини. Щира та усвідомлена похвала (не те, що ви повинні сказати, а то, що насправді відчуваєте) дуже важлива для того, кому ви її говорите. Крім того, вона покращує настрій і вам самим, тому що людині завжди приємно знати, що своїми словами вона змогла змінити чиєсь життя.

Спробуйте. Замість слів «спасибі за те, що затрималися допізна, щоб закінчити роботу» скажіть, що ви вдячні та поясніть причину. Наприклад: «Я дуже вдячний, що вчора ви вирішили затриматися. Ви врятували мене від дзвінка оскаженілого клієнта ».

Похвалити когось в загальних рисах теж непогано, але похвала за щось конкретне набагато краще.

Не варто говорити, що хтось проробив гарну роботу. Поясніть йому, в чому саме це виражається. Цей жест не тільки отримає позитивний відгук, а й покаже людині, що ви помічаєте його роботу.

Ви часто говорите слова вдячності?

Uljana2
Content Protection by DMCA.com
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector