Покоління старих лицемірів. Чому люди похилого віку такі злі?

Якщо ви хоча б одного разу відстояли чергу у державній поліклініці та вислухали всі скарги пенсіонерів – вас сміливо можна називати справжнім героєм. Ви, мабуть, помічали, що люди старшого покоління часто дозволяють собі грубість у бік молоді. Вони не соромляться називати нас “лінивими пропащими душами, які не бачили справжнього життя”. А вони його бачили?

Чиїсь бабусі та дідусі застали часи війни й це дійсно заслуговує уваги та шани, адже пережити такі події – це колосальний досвіт та велика психологічна травма, яка, мабуть, не загоїться ніколи. Та варто зазначити, що теперішні пенсіонери провели свою молодість приблизно у 1970-х, коли не було ні війни, ні повстань – таке собі спокійне життя. То чого ж ми пропащі, а вони ні?

Більшість моїх друзів, а їм уже за 30, розповідають про те, що їх дитинство не було таким веселим та щасливим. Батьки більшість часу проводили на роботі, а алкоголь був частим гостем у їх родині. У ті роки чоловіки не дуже переймалися своєю сім’єю, вони просто приносили додому гроші, а вільний час намагалися провести у компанії друзів, аби забути про своє складне життя. Спілкування з дітьми майже не було. Зараз вони виправдовують це тим, що були важкі часи, але ми говоримо не про гроші, а про спілкування. Складно було просто поговорити з дитиною та побудувати з нею хороші стосунки? 

Якщо поглянути на сучасних батьків, то все геть по-іншому. Вони намагаються бути психологічно близькими зі своїми дітьми, стати їм другом та наставником, а не просто людиною, яка буде карати їх за будь-який промах. Думаю, не варто дивуватися чому сучасна молодь не бажає спілкуватися зі своїми батьками. Їм просто немає про що поговорити.

А звідки ж така злість у старшого покоління? Погляньмо, що на це кажуть психологи.

Страх

Один із психологів говорить, що люди старшого віку часто проявляють свою агресію саме тому, що їм страшно. Вони вже не такі фізично активні як раніше. Люди просто бояться старості, немічності та самотності. Психолог пояснює, що це звичайний захисний механізм людини й контролювати його ми не можемо. У давні часи люди інстинктивно реагували на страх агресією й це збереглося до тепер. 

Бажання привернути увагу

Доволі часто у людних місцях саме люди похилого віку починають сварки та суперечки, хіба ж це страх? Насправді ні, це просто бажання привернути увагу. Оскільки у минулому ці люди не змогли побудувати нормальних стосунків з дітьми, тепер їм банально не вистачає уваги й шукають вони її у будь-якому прояві. Пенсіонери просто хочуть аби їх помічали та враховували їх думку. 

Хвороба

Це найстрашніша причина, адже вона може проявитися не лише у поведінці старих людей, а й у їхньому здоров’ї. Агресивна поведінка може вказувати на деменцію, або розумові відхилення і якщо їх не лікувати, ситуація може погіршитися. 

Як ви вже зрозуміли, люди похилого віку можуть бути агресивними та злими з різних причин, але виправдати їх поведінку можна лише хворобою. У іншому випадку це просто безпідставні сварки на основі бажання привернути увагу. 

Як ви вважаєте, чому люди похилого віку настільки злі?

Julia
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector