Полюбіть себе, щоб навчитися любити інших людей

Любов – це невіддільна частина життя кожного з нас. Вона проявляється не лише у ставленні до оточуючих, але й до самого себе. Ці обидва прояви є взаємопов’язаними.

«Уміння любити себе – це початок цілої пригоди, тривалістю в життя», – Оскар Уайльд.

На нашому шляху бувають високі злети та болючі падіння. Доля підкидує нам складні випробування, розчарування, депресії та розставання. Неможливо уникнути труднощів чи позбутися від них назавжди. Та ще більше засмучує той факт, що невдачі впливають на нашу самооцінку. 

У чому цінність людини?

Хтось помилково розглядає людську цінність через призму досягнень і здобутків. Однак вона швидше має зв’язок з тим підходом, який ми використовуємо на кожному конкретному етапі життя. У будь-якому разі важливою є любов до себе самих.

Людина, яка не може прийняти самого себе, не зможе прийняти нікого іншого. У неї всередині пустота, тому черпати любов їй просто немає звідки. А ілюзія хорошого ставлення до оточуючих стане причиною маніпуляцій, вимог та емоційного шантажу.

Через дефіцит любові у внутрішніх джерелах, ви будете черпати її із зовнішніх. Через це ви перетворитеся на жалюгідне створіння, яке буде готове на все, заради уваги та схвалення оточуючих. 

Якщо ви хочете дізнатися, чи є ваша любов до самого себе безумовною, то задумайтеся яке значення для вас має суспільна думка? Чи залежить ваша самооцінка від того, що скажуть інші?

Люди часто утотожнююють любов до себе з егоїстичними проявами. Однак такі судження є помилковими, адже любити світ неможливо, якщо ти не відчуваєш цього ж почуття у власну сторону.

Наше душевне становище та позиція в суспільстві впливають на те, як ми турбуємося про себе. Людина, яка нехтує собою, не може задовольнити власні потреби. 

«Дбати про себе означає завжди пам’ятати про власні потреби. Прислухайтеся до них. Усвідомте, що ви існуєте і займаєте в цьому світі певне місце, і що у вас є право на добробут і благополуччя в кожній із сфер вашого життя», – Фіна Санц.

Потрібно усвідомити те, що наші бажання мають таке ж важливе значення, як і чужі потреби. Не потрібно нехтувати ними і ставити в пріоритет запити оточуючих. Робити те, що хочеться саме тобі, – це одна з ознак турботи про себе.

Прийняття себе як акт співчуття

Якщо людина приймає себе, то вона адекватно оцінює свої сильні та слабкі сторони, розуміє власні здібності, підкреслює достоїнства і не соромиться недостатків. Вона така, як є і не збирається вдягати маску, щоб сподобатися оточуючим. 

Людина, яка розуміє свої потреби і дбає про себе не буде мучитися самоосудом і звинуваченнями за помилки. Вона дозволяє собі бути недосконалою і рухається до пізнання внутрішнього “я”.

Розуміння істинної суті своєї особистості і прояв співчуття – це крок назустріч любові до самого себе, а в результаті до навколишнього світу. Це посіє в наших серцях доброту, милосердя, співчуття та емпатію. 

А ви навчилися приймати самого себе зі всіма недоліками?

Vasylyna
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector