Попереду прямував товстенький сірий кіт, подзвонюючи срібним дзвіночком. За ним опустивши голову і ніби соромлячись, йшов сенбернар

Спочатку приходив кіт. Великий, вгодований красень з дорогим шкіряним нашийником і срібним дзвіночком. Він чекав, коли ми з дружиною сідали обідати у дворі нашого маленького будиночка і забирався до неї на руки. Кіт включав внутрішній трактор і так голосно, що дружина від розчулення замість обіду гладила його. Так він і засинав. Я не заперечував. Дружині давно пора було перетворити обіди в сніданки, а ще краще, в полуденок.

Але потім слідом за котом почав приходити великий собака породи сенбернар. Він лягав поруч з дружиною і спостерігав, як та гладить кота. Я сідав до них і гладив собаку. Той засинав, поклавши велику красиву голову на лапи. Провівши у нас час до вечора пухнастий і кудлатий друзі йшли.

Дружина прочитала написи на нашийниках у собаки і кота, і я вже збирався зателефонувати господарям і повідомити, що їх чотириногі друзі проводять всі дні у нас. Щоб вони не хвилювалися. Але дружина категорично заборонила мені робити це.

Вона так прив’язалася до спокійних і ласкавих істот, що боялася втратити їх. Я зрозуміло лаявся і пояснював, що можливо люди хвилюються і збиваються з ніг шукаючи, куди діваються їх кіт з собакою. На що дружина незмінно відповідала:

– Значить їм у нас краще. Не смій мені псувати настрій. Хочуть лапочки у нас відпочивати, значить так і буде.

Так йшли тижні за тижнями. Поки на спині величезного сенбернара не приїхав великий папуга какаду. Мене ледь удар не вхопив, коли я побачив це видовище.

Попереду важливо прямував великий товстенький сірий кіт, подзвонюючи срібним дзвіночком, ніби маленька корівка. За ним опустивши голову і ніби соромлячись йшов сенбернар. А на його спині сидів великий білий папуга і піднявши чубчик оголошував околиці переможним кличем.

Какаду заліз на стіл і до повного захоплення дружини повідомив, що звуть його Пуся і що він любить горішки. На стіл вивалився весь наш запас. Дружина була в цілковитому захваті. А я мовчав. Я так і знав уже всю історію.

У цій сім’ї народилася трійня, і тварини йшли до нас відпочити від криків і занепокоєння, яке панувало в їхньому будинку. А через тиждень ще, я з’їздив до цих людей і запропонував їм гроші за всіх їхніх вихованців. Жінка плакала, а її чоловік сказав що гроші їм дуже до речі, так і немає більше у них ні часу, ні можливості доглядати і стежити за своїми чотириногими і пернатим вихованцями.

Так що, в цей день я приїхав на машині привізши в наш маленький будиночок какаду Пусю, Товстенького сірого кота зі срібним дзвіночком на ім’я Черчиль, і сенбернара Лапу.

Дружина побачивши, як я випускаю з машини компанію і виймаю лотки, годівниці і клітку, розплакалася і кинувшись до мене міцно обняла мене.

– А я так боялася, що вони одного разу зникнуть, сказала вона.

– Не хвилюйся, відповів я. Вони тепер тут назавжди.

Я посміхнувся, і ми пішли показувати наш маленький будиночок новим мешканцям.

Щастя дружини не було меж, вона то хапала на руки кота, то гладила папугу. А сенбернар сів поруч зі мною і, подивившись на мене дивно розумними очима важко зітхнув.

Я погладив його і сказав:

– Не хвилюйся. Від нас нікуди не подінетеся. Це ваш будинок назавжди.

Сенбернар ще раз тяжко зітхнув і поклав свою велику красиву голову мені на коліна.

А в будинку проходив ураган. Дружина, кіт і папуга бігали один за одним по всіх кімнатах, і я чув щасливий сміх дружини. Я посміхався. Все було правильно.

Як би ви вчинили на місці цієї сімейної пари?

Ira
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector