Поради, які допоможуть вам прокидатись легко вранці!

Ми так любимо поспати довше, поніжитись у теплому ліжечку. Особливо зараз стало важко прокидатись вранці, коли на вулиці ще зовсім темно. І вашому організму здається, що потрібно продовжувати спати.

Сонячні промені натякають нашому організму на підйом.  Та у міру того, як дні стають коротшими, ранок втрачає цей важливий світловий сигнал, і прокидатися стає важче. Тому вам необхідно докладати додаткових зусиль, щоб не запізнитися на роботу або навчання. Однак є кілька порад, які можуть допомогти в цій справі.

Дотримуйтеся регулярного графіка

Неважливо, який зараз час року, ви повинні намагатися лягати спати приблизно в один і той же час щовечора і прокидатися приблизно в один і той же час щоранку.

Ця порад дуже ефективна, хоч і не завжди її вдається дотримуватись.

Скільки годин необхідно спати? Постарайтеся дотримуватися стандартної рекомендації-вісім годин. Це золотий стандарт, що підтверджують численні дослідження. Якщо ви пишаєтеся тим, що вам потрібно всього шість годин сну — що ж, можливо, прийшов час переосмислити це.Отримання якісного сну залежить і від ваших повсякденних звичок. Наприклад, уникайте вживання занадто великої кількості алкоголю. Здається, що він викликає сонливість, але насправді порушує ваш сон.

Ще одна корисна звичка, яку варто постаратися впровадити – дотримання регулярного режиму фізичних вправ.

Що стосується світла: яскраве світло може допомогти вам прокинутися вранці, а уникнення його перед сном сприятиме розслабленню. Вночі особливо слід триматися подалі від синього світла екранів електронних пристроїв.  

Нарешті, виберіть час сну і дотримуйтеся його. Після того, як ви почнете висипатися і навчитеся прокидатися у встановлений час, вам стане легше вставати вранці.

Купіть світло, яке вас будитиме

Якщо вам все ще складно вставати темним ранком, можливо, прийшов час додати більше світла в кімнату. Істинної заміни сонячного світла, що потрапляє до вас через вікна, немає, але існує кілька варіантів.

«Для тих, хто намагається впровадити нормальний режим сну і неспання і живе у відносно темній частині світу, можуть бути корисні портативні яскраві світлові бокси”, – говорить Ніл Клайн.

На ринку є кілька виробників популярних моделей, які випромінюють денне світло в сірі зимові дні. Компанії також пропонують пробуджуючі вогні, що імітують Схід Сонця, поступово стаючи яскравішими до того часу, коли ви плануєте встати. У них різна цінова категорія, але все залежить від набору функцій: моделювання заходу сонця перед сном, додаткові кабелі для вашого телефону і кількість вбудованих фонових звуків (якщо вам подобається білий шум на додаток до світла).

Звичайно, якщо ви не хочете платити за спеціалізований пристрій або хочете протестувати вищеописані способи, перш ніж витрачати гроші, ви завжди можете підключити приліжкову лампу до дешевого таймера для розетки і встановити його на бажаний час пробудження. Однак використовуйте колір більш білий і наближений до природного сонячного світла, а не жовтуватий «м’який білий», як у більшості ламп.

Дайте собі те, чого можна з нетерпінням чекати

І останнє, але не менш важливе: прокидатися легше, якщо у вас є на те вагома причина. Звичайно, вам, швидше за все, доведеться вставати на роботу, але ви підніметесь з ліжка набагато швидше,  якщо вас чекатиме смачний сніданок або дійсно приємне тренування.

Останнє, ДО РЕЧІ, вбиває двох зайців одним пострілом ,оскільки (як згадувалося раніше) регулярні вправи допомагають краще спати.

Автоматизація теж спрощує це завдання. Запрограмуйте термостат (якщо він у вас є) або спліт-систему на підвищення температури перед пробудженням, щоб вставати з ліжка було приємно, а не огидно, кутаючись в ковдру від холоду.

Налаштуйте автоматичну кавоварку на заварювання або чайник на кип’ятіння до того, як спрацює будильник, щоб відчути аромат свіжої кави, або щоб вам не довелося чекати, коли підігріється вода. Тільки не пийте занадто багато напоїв, що містять кофеїн, протягом дня.

“Кофеїн, безумовно, може допомогти затримати денну сонливість. Але він не замінить цілих вісім годин сну”, – пояснює Ніл Клайн.

Можна тільки відстрочити недосипання до тих пір, поки його не доведеться заповнювати.

Дотримуйтесь цих правил і просинатись вранці стане в декілька разів легше!

А вам важко прокидатись вранці?

Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector