Поїхали ми з чоловіком до друзів у гості, думали зараз ікорочки червоної спробуємо і не мойви, яку ми і самі купити можемо, а справжньої, та не так сталося як гадалося! Вона оселедець під шубою подала, уявляєте?

Приблизно рік тому я їздила у сусіднє місто, щоб владнати деякі справи. Вийшло так, що поруч зі мною в автобусі сиділа жінка років 40-ка. Усю дорогу вона головно розмовляла по телефону і кожен пасажир тепер знав про деякі деталі з її життя.

Неволею я почула таку історію:

«Вчора я була на новосіллі у своєї подруги Марії. Вони з чоловіком почали добре заробляти і нарешті добудували свій будинок. Можу сказати, що хоч їх матеріальне становище покращилося, але колишні звички залишилися.

Ми з чоловіком сподівалися, що нас пригостять червоною ікрою, устрицями, трюфелями або мармуровим м’ясом. Раніше ми такого ніколи не пробували. Думали, Марія розщедриться і накриє на стіл делікатеси. Натомість на нас чекав оселедець під шубою. У своє виправдання вона заявила, що це улюблений салат її Віті. А про гостей вона не подумала?

Ще був салат з ананасом і креветками. Стояла сирна нарізка, солоні огірочки і м’ясо по-французьки. Хоча б телятину приготувала з тими помідорами і грибами, а не свинину.

Розумію, що раніше у них був такий раціон. Але зараз? Зі спиртного було червоне вино. Хоча я так хотіла доброго коньячку спробувати. Щоправда, будинок у них красивий, але кімнат мало. Всього три спальні для себе і дітей, кабінет і вітальня. На ділянці ще є банька невелика, але непогана.

А ще теплицю поставили. І для чого? Вирощувати щось зібралися. 

Після вечері ми вирішили зіграти в нарди, а потім Марія хвалилася мені своїм новим одягом. Я ж очікувала побачити люксові бренди, але де ж там! Її гардероб повністю з місцевого ринку. На вигляд він пристойний, але хіба вона селючка якась?

О, згадала! Я ще запитувала її за зуби! У неї і зі своїми все гаразд, але зараз модно вініри ставити! Марія цілком може собі дозволити цю розкіш. А вона каже, що їй це не потрібно, бо і власні не болять, вони рівні, цілі, а що ще треба?

Тоді кажу, а пластику робити будеш? Завжди хочеться молодо виглядати і роки своє беруть. Та Марія боїться лягати під ніж і в зовнішності її також все влаштовує.

Потім ще довго вона мені розповідала про своїх дітей і роботу. Працює зараз вчителькою в школі. Потім Вітька викликав нам таксі і ми поїхали додому. Дорогою чоловік мені сказав, що вони з Марією молодці, бо змогли самостійно піднятися на ноги. І при цьому залишилися простими людьми. А моя думка зовсім інша. Навіщо економити на собі, якщо є гроші та ресурси? От мені б її можливості, я б…»

Потім вона почала розповідати інші історії, а я сиділа поруч і раділа, що не маю такої подруги. А от Марія — молодець.

А що ви думаєте з цього приводу?

Content Protection by DMCA.com
Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: