Правила, яких варто дотримуватись, аби мінімізувати ризик харчового отруєння

Інколи буває ми з ціллю зекономити час вживаємо продукти, попередньо не промивши їх. Та за цим варто слідкувати. Такі продукти не можна їсти. 

Щоб мінімізувати ризик харчового отруєння потрібно дотримуватись ряду правил.

Перед обробкою та вживанням будь-яких продуктів мийте руки, потім ополіскуйте продукти під холодною водопровідною водою. Зазвичай достатньо 5-10 секунд. Ця просто дія видаляє сміття, бруд та будь-які мікроорганізми, які можуть містити фрукти чи овочі. Миття також допомагає видалити деякі пестициди, які можуть бути присутніми на поверхні, хоча для органічних продуктів зазвичай діють ті ж рекомендації, що і для звичайних.

Для зелені, наприклад, листя салату, гарним підходом є відривання та промивання окремих листків, а потім сушіння. Інша стратегія – занурити продукти в миску з водою перед ополіскуванням.

“Жоден із наших харчових продуктів не є стерильним; там завжди є якісь мікроорганізми, але є певні типи, при попаданні яких в організм ми захворюємо, — каже Ерін Ді Капріо, молодший спеціаліст із поширення сільськогосподарських знань з Каліфорнійського університету в Девісі. — Тому миття — це найкраща практика, яка допомагає зменшити деякі з цих ризиків”.

Багато продуктів  цілком нешкідливі, але фахівці  стежать за деякими патогенами, як бактеріями, так і вірусами, пов’язаними з небезпечними спалахами після вживання певних продуктів. Наприклад, Escherichia coli O157:H7, бактерія, виявлена ​​в кишечнику великої рогатої худоби та інших тварин, також виявляється у листовій зелені і при попаданні в організм може спричинити нудоту, блювання та діарею. Деякі групи населення, наприклад, діти і люди похилого віку, особливо схильні до розвитку важких симптомів і потенційно смертельної ниркової недостатності.

“Ми спостерігаємо низку спалахів, спричинених вірусами в продуктах, — каже доктор Ді Капріо. — Коли ми говоримо про віруси харчового походження, то в першу чергу йдеться про вірус гепатиту А та вірус Норуолк. Ми бачимо, що ці віруси викликають спалахи захворюваності після вживання м’яких ягід, тому що часто ці продукти збираються вручну, і ми, люди, можемо перехресно заразити ці ягоди під час збирання”.

Якщо ви бачите бруд або пісок на продуктах, наприклад, у борозенках стебла селери, ви, звичайно, захочете видалити бруд. Але важливо змивати і пил, і інше дрібне сміття, яке ви можете не помітити, але яке також може містити шкідливі мікроорганізми.

Наявні раніше побоювання з приводу можливої ​​передачі коронавірусу на продуктах не підтвердилися, хоча інші віруси можуть поширюватися через брудні руки інших покупців, які торкнулися продуктів. Тому мийте всі фрукти та овочі, які ви берете з полиць чи прилавків, включаючи листову зелень, цілі фрукти та сирі овочі. Миття не може повністю знезаразити продукт, за словами доктора Ді Капріо, але зазвичай видаляє 90-99% мікроорганізмів. Споживання меншої кількості мікроорганізмів знижує ймовірність того, що ви занедужаєте.

Не потрібно повторно мити зелень або інші продукти, на упаковці яких написано «попередньо вимиті». Насправді їх миття може підвищити ризик перехресного забруднення від інших продуктів, наприклад, від сирого м’яса, яке ви готуєте. Це створює проблему при спільному митті будь-яких продуктів, тому слідкуйте за чистотою робочих поверхонь.

Важливо мити продукти незалежно від того, чи ви збираєтеся їсти шкірку (наприклад, яблука) або очищати їх (наприклад, банани, морква, апельсини або авокадо). Все одно промийте їх перед тим як знімати шкірку або різати.

Лікар Ді Капріо не рекомендує використовувати спеціальні засоби для миття продуктів, відбілювачі або миючі засоби. “Споживання залишкової кількості мила або інших миючих засобів може негативно вплинути на здоров’я, — каже вона. — Це схоже на маркетинговий хід. Особисто я не стала б витрачати на них гроші, бо знаю, що вони не ефективніші за звичайну воду”.

І нарешті, кілька порад щодо температурного режиму. Хоча тепло може деактивувати мікроорганізми, гаряча вода не є більш ефективною, ніж холодна з точки зору безпеки продуктів. Необхідний для стерильності продуктів рівень нагрівання води, швидше за все, виявиться занадто гарячим для рук, а також може вплинути на якість продуктів.

Що стосується заморожених продуктів, то їх не потрібно обполіскувати перед вживанням. Однак важливо дотримуватися інструкцій з обробки, вказаних на упаковці, включаючи рекомендації щодо нагрівання.

Бережіть себе і своє здоров’я, дотримуйтесь цих правил і ризик захворіти стане у декілька разів меншим.

А ви дотримуєтесь цих правил?

Viktoria
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector