Інколи наші поради є абсолютно непроханими та непотрібними. Адже нам здається, що наша думка має значення, коли насправді ми не можемо орієнтуватися в чужому житті і вирішувати, як комусь буде краще. Навіть правда не завжди буде сказана з користю. Жорстока критика рідко надихає, частіше вона змушує опустити руки і зневіритися в собі.
Зрештою, кожен має власний досвід, власні вподобання, власну думку. Не потрібно усім нав’язувати свої переконання. Для того, щоб люди не відверталися від вас, дотримуйтеся кількох корисних порад:
Ніколи не обговорюй з матір’ю її дітей. Якщо до вас звернулися за порадою чи поглядом зі сторони, то підберіть правильні й коректні слова. Матір завжди потрібно підтримати. Не варто вказувати їй на недоліки її дитини. Тим паче не можна докоряти чи звинувачувати у поганому вихованні.
Не розповідайте іншим про свої проблеми, навіть якщо ця людина працює в тій сфері, з якою у вас виникають труднощі. Адже до них постійно звертаються за порадами чи з проханням вислухати. При цьому це може бути як на ринку, так і в ресторані чи в церкві. Однак вони надають професійну допомогу у своєму кабінеті і не хочуть у вільний від роботи час продовжувати “варитися” в тому ж казанку. Ще й безплатно.
Не обговорюй деталі колишніх стосунків зі своїм новим партнером, тим більше не порівнюй їх. Звичайно, що всім цікаво дізнатися про минулий досвід своєї другої половинки. Однак ці розмови не повинні перетинати допустимої межі. Адже розповісти про тривалість колишніх стосунків і причину розставання – це нормально, а вдаватися в подробиці чи обговорювати інтимні деталі точно буде зайвим. Ще гірше, якщо ви порівнюєте свої обранців і при цьому виділяєте позитивні сторони колишнього партнера.
Тримай при собі свої альбоми з фотографіями, музикою чи фільмами. Не потрібно показувати кожному зустрічному усі світлини зі свого останнього відпочинку. По-перше, не всім це цікаво, а по-друге, ніхто не любить хвальків. Якщо до вас звернулися з таким проханням, то продемонструйте кілька вдалих кадрів і не затягуйте цих розмов зайвими деталями. Не будьте нав’язливими і не змушуйте інших дивитися ваші улюблені фільми чи слухати пісні.
Не починай висловлювати свою думку з критичних аспектів. Навіть якщо вас попросили об’єктивно оцінити ситуацію. Адже різкі висловлювання лише вб’ють бажання продовжувати займатися цією справою. Для того, щоб дати кілька хороших порад і не образити людину потрібно чергувати приємні висловлювання з негативними. Скажіть спочатку те, що змусить радіти. Адже після цього погане сприймається не так близько до серця.
Не відповідай на питання, яких тобі взагалі не задають і не розповідайте чужі секрети. Ми отримуємо інформацію з різних джерел. Від цього залежить рівень нашої обізнаності. Однак чим він вищий, тим більше відповідальності лягає на плечі людини. Адже тоді їй доводиться думати, як розпоряджатися тими чи іншими новинами. Наприклад, подруга може побачити чоловіка своєї знайомої з іншою жінкою. Вона стає втягнутою у цю невелику таємницю і має вирішити, як їй вчинити: змовчати чи розповісти.
«Мовчання – золото». Якщо ти бачиш, що твій співрозмовник не зацікавлений в темі розмови або не погоджується з твоїми думками, то краще примовчи. Навіщо втомлювати іншу людину неприємним для неї діалогом або засмучувати своїми роздумами? З цього спілкування не буде жодної користі, окрім даремно витраченої енергії.
Якщо ви хочете, щоб ваші стосунки з іншими людьми завжди складалися добре, то намагайтеся бути ввічливими й уважними до своїх співрозмовників.
А ви згідні з цими рекомендаціями?