Про що свідчить біла піна в банці з медом?

Мед — це дуже смачний та неймовірно корисний продукт, який часто використовують як натуральний замінник цукру. Крім того, мед є справжнім цілющим продуктом, оскільки він може лікувати застудні захворювання, а також стимулювати процеси травлення. 

Але варто пам’ятати про те, що всі корисні властивості можна отримати лише від якісного меду. А у сучасному світі доволі важко знайти дійсно натуральний продукт, який ніхто не розбавляв, та не переробляв. Сьогодні, ми розповімо вам як перевірити мед та визначити рівень його якості у домашніх умовах.

Як перевірити мед у домашніх умовах?

Доволі часто, згодом після покупки, у банці з медом утворюється біла піна. Багатьох це лякає, оскільки нічого особливо привабливого у такому видовищі немає. Дехто навіть може подумати, що мед зіпсувався і їсти його вже не можна. То що ж це насправді?

А насправді, це чиста медова глюкоза. Якщо у банці з медом утворюється така біла піна, це означає, що мед натуральний і його термічно не обробляли. Час утворення такої білої піни залежить від кількості глюкози і фруктози в самому меді. 

Їсти цю піну можна і навіть треба. За смаком вона дуже нагадує цукерки, але насправді медова глюкоза несе в собі велику користь. Але задля того, аби перевірити натуральність меду не потрібно чекати утворення білої піни. Є й інші способи перевірки.

  • Іноді, продавці додають до свого меду крохмаль. Аби перевірити щойно куплений продукт, просто опустіть ложечку меду у склянку з водою, розмішайте і додайте декілька крапель йоду. Якщо вода почне синіти, значить у ваших ласощах є крохмаль.
  • Як визначити натуральний мед та підробку? Вам знадобиться звичайний металевий дріт. Просто нагрійте його над вогнем та опустить у мед. Якщо продукт почне прилипати — це підробка. 
  • Справжній натуральний мед не буде плавитися, змінювати колір та горіти. Саме тому, можете просто капнути трохи меду на папір і підпалити. Майте на увазі, якщо мед стає коричневим — бджіл готували цукровим сиропом. 

Звичайно, якість меду краще перевіряти безпосередньо перед покупкою. Справжній мед має доволі густу консистенцію. Якщо продавець буде переливати його у вашу банку, ви одразу це помітите. Насправді, мед не може бути занадто рідким, оскільки вміст води у ньому лише 17–20 %.

А як ви перевіряєте мед перед покупкою?

Content Protection by DMCA.com
Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: