Є такі люди, які контролюють усе навколо, але не можуть дати раду самі з собою…
Є жінки, які всю себе віддають комусь чи чомусь іншому. Постійно в дітях, родичах, чоловікові, роботі, побуті… Вони всім розказують, як треба жити, всім допомагають і влаштовують їхні життя, але про себе навіть не думають подбати. Вони контролюють усе і всіх, але не своє життя.
Такі жінки постійно віддають свою енергію, але не отримують її від інших. Насправді, підсвідомо, вони роблять усе для того, щоб не присвячувати часу собі. Але вони не думають про те, що їм це потім вилізе боком.
Усе має мати межу. Колись діти виростуть, родичі поїдуть, стомлений від нагляду чоловік піде. Ви будете у постійному стресі, емоційному виснаженні, ви навіть фізично почнете хворіти через це.
Тож якщо ви постійно відчуваєте себе втомленою і пригніченою, у вас постійні зміни в настрої, то просто змусьте себе відпочити врешті-решт! Змініть темп життя, думайте про себе і… про цих 5 запитань. Що ви на них відповісте?
1. Скільки часу пройшло відтоді, як ви насолоджувалися тишею і спокоєм?
Тиша просто необхідна для мозку. тоді народжуються нові думки, нові ідеї, хаос на мить зупиняється і мозок відновлює свою роботу. Пропозиція для тиші: полежте ввечері у ванні і послухайте її, тишу. Окрім того, почуєте купу думок, на які ви досі не звертали уваги.
Може, ви звикли піклуватись цілими днями, а то й роками, про когось? Це і є причиною відсутності тиші у вашому мозку. Саме тому вам важко думати, концентруватись, видавати щось нове й оригінальне. У вас нема ідей навіть для життя, що вже казати про нові цілі. Мовчання інших — ваші ліки.
2. Ви ведете важливі розмови?
Серйозні і важливі розмови мають бути у вашому житті. Це не розмови по роботі на конференціях, ні. Це розмови з близькими вам людьми, які можуть вам підтримати і захистити, коли буде така потреба. Ви маєте ділитись своїми емоціями і переживаннями, розповідати про те, що вас влаштовує, а що ні, безпосередньо у ваших стосунках з тими людьми.
Цінуйте таких людей, не поспішайте, випийте із ними горня кави і почекайте на десерт. Не спішіть.
3. Навіть якщо ви думаєте, що можете зробити все, ви не можете. Ви маєте право плакати.
У вас, як і у всіх, 24 години на добу і віддавати 90% часу іншим — нерозумно. Не думайте, що ви можете все встигати, бо цього не може ніхто. Ну хіба ціною власного здоров’я місяць-два, але не більше.
Якщо ви не можете собі пробачити своє “не можу”, то почніть до себе говорити таке:
- Я втомилася сьогодні. Я не можу вам допомогти.
- Ні, напевно, я не зможу допомогти вам і через кілька днів. Мені потрібно трохи часу для себе.
- Ні, я вирішила, що не можу робити те, що ви просите мене зробити. Це приголомшує мене.
- Я відчуваю себе недобре, і я маю подбати про себе.
4. Пишайтеся собою і цінуйте себе кожен день.
Люди, які постійно стараються для когось, а не для себе, рідко чують похвалу. Але і це не має бути для вас дуже важливим. Головне — це ваша похвала вас самих. В кінці кожного дня дякуйте собі і хваліть себе за те, що ви стільки встигли, стільки зробили і позитивно вплинули на те чи інше для свого життя. Але точно не треба перед сном планувати завтрашні невдачі і картати себе за те, що щось сьогодні не вдалось.
Будьте для себе підтримкою. Головною підтримкою.
5. Навчіться піклуватися про себе.
Давайте собі час і даруйте подарунки. Нехай і вас буде приємно! Займіться серйозніше своїми хобі, подорожуйте хоча б в сусіднє місто. Піклуйтесь про своє тіло, це додасть вам впевненості. І е забувайте про хороших людей навколо! Усміхайтесь.
Не бійтесь. Постарайтесь змінити своє життя, якщо вам це необхідно. У вас одне життя і воно ваше. Ваше, а не всіх навколо.
А як ви піклуєтесь про себе?