Ми якоюсь мірою можемо перевизначити цю вроджену реакцію. Варто лише навчитися при будь-якій ситуації зберігати спокій, особливо в розпалі суперечки.
“Конфлікт зводить нанівець роботу мозку. Подібного стану ми піддаємо себе кожен раз, коли намагаємося захиститися в передчутті загрози. На противагу тваринному світу ми не боремося, як борсук з койотом і не тікаємо, як кролик від лисиці. При цьому нашим основним імпульсом з метою самозахисту є автоматичне і наше несвідоме”
Діана Мушо Гамільтон
Конфлікт є невід’ємною частиною життя кожного з нас. Навіть найбільш спокійна і на вигляд зібрана людина в певний момент свого життя проходить через конфліктні ситуації. Як правило, людям не властиво контролювати те, за яким сценарієм розгортатимуться подальші події. Єдине, що нам підвладно – це наша власна реакція. Це зовсім не означає легке подолання того самого «автоматичного і нашого несвідомого», ні. Але людині цілком під силу навчитися розпізнавати, а також визнавати і, нарешті, керувати своїми негативними емоціями.
Ми навіть можемо перевизначити цю вроджену реакцію. Варто лише навчитися при будь-якій ситуації зберігати спокій, особливо в розпалі суперечки.
1. Робіть глибокий вдих-видих
Здатність зберігати спокій і зосередженість протягом конфліктної ситуації безпосередньо залежить від уміння перебувати в розслабленому стані. Кілька поверхневих і неглибоких вдихів є цілком природною реакцією організму на отриманий стрес. Для того, щоб позбутися дискомфорту, треба практикувати глибокі вдихи, завдяки яким вмикається здоровий глузд. Спробуйте: вдихніть глибоко через рот, а через ніс видихніть. Така комбінація пригальмовує вироблення гормонів стресу, таких як адреналін і кортизол.
2. Зосередьтеся на власному тілі
Концентрування на чуттєвий досвід з виділенням фізичних властивостей, що виникають під час конфліктної ситуації, дозволяє в свідомій формі видозмінювати їх. Коли увагу людини перемикається на тіло, можна відчути напруженість, неглибоке дихання та інше. У ту мить, коли ви помітили напругу в своєму тілі, спробуйте максимально розслабити верхні кінцівки рук і повернутися в стан нейтральності. Подібна ваша позиція продемонструє позитивний настрій, що зможе погасити початий конфлікт.
3. Слухайте уважно
Людині властиво бути ініціатором спору в тому випадку, коли його, як співрозмовника ніхто не слухає. Досить складно погасити суперечку, якщо ви не слухаєте, що вам говорять. Постарайтеся зосередити свою увагу на сказаному іншою людиною. Не поспішайте перебити його своїми думками та зауваженнями. Подібну можливість висловитися буде надано вам після того, як висловиться ваш співрозмовник.
4. Намагайтеся ставити запитання відкритого типу
Відкрита форма запитань вкрай важлива, якщо є охота врегулювати спір. До того ж, це є показником того, що ви уважно слухаєте, проявляєте повагу до співрозмовника, який в процесі діалогу вчиться формулювати власну точку зору. Далеко не всім вдається відразу навчитися ставити так звані відкриті запитання. При цьому важливо не ставити прості запитання, що мають на увазі короткі відповіді по типу: так / ні. Куди важливіше застосовувати питальні конструкції з входженням таких слів, як чому, навіщо і т. Д. Спробуйте прямо зараз, звертаючи увагу на різницю в словах.
5. Намагайтеся говорити тихо
Найбільш простий спосіб піти від загострення конфлікту – це підвищити тон голосу або навпаки, знизити його. При цьому важливо розуміти, що гучність і тон голосу пов’язані з артеріальним тиском. При досягненні його високих показників, людині стає важче зрозуміти сенс сказаних речей. Постарайтеся розсіяти гнів співрозмовника, не підвищуючи голосу. Тільки так ви зможете передати почуття повного спокою.
6. Ми згодні, що ми не згодні
Далеко не кожна конфліктна ситуація має кінцевий результат, що влаштовував би обидві сторони. Для того щоб ситуація не погіршилася, постарайтеся усунутися від розмови.
Відповідно до закону, що має назву міжособистісного конфлікту, в ньому присутні два учасники.
Самоусунення має на увазі кілька причин, коли ворожість співрозмовника набирає обертів, і спілкування поступово заходить у глухий кут.
Наприклад, якщо ви не вважаєте себе визнаним гуру самосвідомості, в певну мить дискусії ви дійсно можете озлитися. Людина є істотою емоційною, що може бути вміло використано як на шкоду, так і на користь. Якщо ви будете слідувати хоча б кільком із перерахованих вище порад, то зможете відчувати себе впевнено при будь-якому конфлікті. Своєю поведінкою ви зумієте знайти довіру в очах сторонніх людей, демонструючи спокій і врівноваженість свого характеру.
А який спосіб поведінки обираєте ви?