Психологи з Гарвардського університету вияснили, що батьки, у яких виростуть “хороші” діти, часто роблять такі речі

Діти ростуть швидко. Здається, що ще вчора ви відчували всередині себе маленькі поштовхи, а зараз це вже доросла людина зі своїм характером та амбіціями. Але дитячі потреби не міняються. Ось декілька секретів виховання “хорошої” дитини від психологів Гарвардського університету. 

Зараз ми живемо у вік інноваційних технологій та відкриттів. Та змінюється не тільки технічний процес. Виховання дітей щоразу поповнюється новими правилами та вимогами. Звісно, що зараз кожна дитина у дворі має сучасний гаджет. Іграшкою зараз мало кого можна здивувати. Хоча декілька років тому діти з радістю бігли на вулицю грати у футбол, хованки чи ляльками у пісочниці. Тоді ще ніхто не знав значення слова “айфон”, “ноутбук” чи “планшет”. Додому малюки приходили хіба що на обід та коли вже наступала ніч і був час на сон. З часом, модель виховання почала змінюватися. Однак, можливо нам варто дотримуватися і старих методів, які були популярними 30 років тому? 

Дипломовані психологи з Гарвардського університету провели невелике дослідження щодо питання виховання дитини, не зважаючи на оточення, у якому та народилася і зростала. Як результат, вони опублікували дослідження, у якому сфокусували увагу на 5-ти важливих правилах.

Ось перелік цих “секретів” для чудового виховання дитини.

1. Намагайтеся проводити багато часом разом з дитиною. 

На перший погляд, це звичайна порада, яку ми чуємо щодня від сусідів чи знайомих. Але не варто пропускати таку пораду повз вуха. Насправді зараз, у вік соціальних мереж та Інтернету, ми не помічаємо ту стіну, яка будується між нами та дитиною. Ми починаємо віддалятися, нас цікавлять селфі та лайки, а не те, як минув день в дитини чи які оцінки вона отримала у школі. Провести час з ним – це відкласти телефон якомога далі та обійняти малюка. Намагайтеся розділяти його захоплення – намалюйте разом цікаву картину, пограйтеся з ним у ляльки чи змайструйте годівничку для птахів. Все найкраще – це давно забуті звички. Згадайте, як ви колись проводили час разом зі своїми батьками та постарайтеся повторити ту саму атмосферу щастя та родинного тепла. Діти довго пам’ятатимуть, як ви разом читали цікаву книгу про тваринок чи змайстрували великий замок з конструктора. Тоді ви не тільки подаруєте малюку незабутні емоції, але й зміцните ваш внутрішній зв’язок. 

2. Розмовляйте з ними про все хороше та погане. 

Один вчений з команди сказав: “Якщо врахувати той факт, що більшість батьків та педагогів говорять про пріоритет щодо виховання дитини виявленням турботи, то насправді на практиці все навпаки”. Важливо вміти розуміти та слухати, що відбувається у житті вашої дитини. Поговоріть про його успіхи у навчанні з вчителем, запитайте про досягнення у спортивного тренера. Також слідкуйте за поведінкою вашої дитини. Можливо, що будь-які зміни у характері чи буденних звичках допоможуть вам розпізнати перші тривожні дзвіночки. Така увага та  допомога покаже йому, що вам можна довіряти та розраховувати на підтримку. Такі дії показують дитині, що ви її любите та піклуєтеся про неї та відчуватиме себе важливою частинкою родини. Інколи недостатньо просто купити нову іграшку чи модний телефон. Вони мають знати, що потрібні вам. Тому постарайтеся щовечора цікавитися справами, розповідати цікаві історії з життя та просо навчитися легко та весело спілкуватися. 

3. Покажіть дитині, як можна вирішити проблему, але не звертати увагу на результат. 

Найкращий подарунок – це здатність аналізувати та вирішувати проблеми самостійно. Якщо трапилися негаразди, то не поспішайте зі своєю допомогою, а довіртеся дитині. Нехай вона візьме ситуацію у свої руки. Однак, не потрібно кидати його напризволяще. Дозвольте йому зробити помилку, але простягніть руку допомоги. Таким чином він стане самостійним та дорослим. Звісно, що кожному боляче слухати про негаразди та ми хочемо все взяти у свої руки. Спокійно. Намагайтеся обмежити свою поміч доброю порадою. Наприклад, відомий дослідник  Рік Вейсбурд  сказав: “Батьки зосереджені на тому, щоб зробити свою дитину щасливою. Але ніхто не хоче дати їм шанс самостійно зробити помилку, але отримати досвід. Буває, що результат не грає такої важливої ролі, як сам процес щодо досвіду”. 

4. Не забувайте говорити слова подяки.

Вчені дійшли висновку, що діти готові прийти на допомогу тоді, коли буду знати про таке явище, як “вдячність”. Адже розуміють, що за такий вчинок їх віддячать теплим та щирим словом. Їм не шкода поділитися чимось важливим, коли почують слово “дякую” чи “прошу”. Така практика може починатися з щоденних обов’язків. Наприклад, буде мити посуд після вечері чи вигулювати собаку щовечора. Нагородою за виконану роботу буде подяка. Тоді мотивація з кожним разом стає все більшою. Разом з тим дитина набуває таких рис характеру, як щедрість та вдячність. 

Окрім цього, батьки повинні навчити дитину співчуттю. Наприклад, відвідати місцевий притулок для тварин та пожертвувати гроші на ліки та корм. Або ж кинути декілька грошей на пожертву для лікування хворої дівчинки. Коли ваша дитина буде безкорисливо допомагати іншим, то зможе стати щасливою. 

5. Розширити кругозір. 

Важливо навчити дитину вміти слухати та спілкуватися. Нехай зустрічі з друзями та живе спілкування не буде замінювати телефон та Інтернет, потрібно вміти жити у соціумі та вміти знаходити спільну мову з кожним. Потрібно з відкритим серцем та цікавістю пізнавати цей світ. Знати, що є добро та зло, вміти боротися з ним та допомагати іншим. Дізнаватися про інші культури, раси та віросповідання, вивчати іноземні мови та вміти виходити зі своєї зони комфорту назустріч новим відкриттям. 

Тільки батьки відповідають за виховання своєї дитини. Ми самі формуємо та закладаємо ті принципи, які допоможуть у подальшому житті, коли дитина виросте. Звісно, що це важка праця, але завдяки таким зусиллям на світ появляється ще одна щира та світла душа. 

Які поради знаєте ви? Напишіть декілька у коментарях. 

Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector