Насправді ваш день починається з вечора …
Час перед сном має сакральний характер. Те, що ви робите, перш ніж лягати в ліжко, визначає якість вашого сну і енергійність, з якою ви прокинетеся на наступний ранок.
Раніше мені здавалося, що ключ до успіху полягає в ранковій рутині, але потім я зрозумів, що вона не має ніякого значення, якщо ви прокидаєтеся втомленими і млявими. Погодьтеся, важко вибратися з ліжка і бадьоро почати свій день, якщо ви не виспалися і зіпсували його ще вчора.
Ваш день починається з попереднього вечора. Експериментуйте з наступними речами, перш ніж заснути.
Очистіть свій розум
Кожен новий день наповнює наш розум величезним потоком думок, ідей, проблем і історій, що повторюються знову і знову.
Очистіть свій розум перед сном. Дозвольте всьому цьому зникнути, тим самим позбувшись від нічних роздумів і безсоння.
Спробуйте ці прийоми:
- Запишіть свої думки перед сном,
- Поговоріть зі своїм партнером про те, як пройшов ваш день,
- Подивіться якесь дурне телешоу.
Особливо мені подобається третій пункт. Особисто я часто дивлюся передачу «Великий ремонт», тому що його простота дозволяє втекти від думок і зосередитися на фізичному облаштуванні будинку. Мені ніколи не стати будівельником і вже тим більше я не збираюся будувати будинок або затівати ремонт.
Ця передача не несе для мене ніякого смислового навантаження. Мені нема чому у неї навчитися, і мене мало цікавить те, що відбувається на екрані. Таке абсолютне відключення мозку відмінно допомагає прочистити розум. Багато з моїх друзів говорять, що телебачення допомагає їм прогнати думки перед сном. Спробуйте і ви.
Розслабтеся
Щоб підготуватися до сну, спочатку вам потрібно трохи розслабитися. Присядьте, відпочиньте, розваліться на дивані, полежте на підлозі, вмостившись на ліжку або виберіть свій спосіб розслабитися.
В якійсь мірі розслаблення перед сном передбачає перехід розуму в спокійний стан. У всіх нас є якесь заняття, яке допомагає зняти напругу. Займіться ним перед сном.
Прийміть гарячий душ
Душ перед сном є відмінним способом розслабитися. Важливий тільки час, який ви проводите наодинці з водою, що стікає по всьому вашому тілу. Звук і рух води надають медитативний ефект, що не піддається науковому поясненню.
Припиніть їсти перед сном
Їсти перед сном – це погана ідея. Вашому тілу потрібен відпочинок, те ж стосується і шлунка.
Одним із способів підвищити рівень моєї енергії виявилося встановлення щоденного «періоду голодування». Я нічого не їм з 20.00 і до 7.00. Це дає моєму тілу достатньо часу на те, щоб відновитися і відпочити від атаки нескінченної кількості калорій, перетравлювання яких може тривати дуже довго.
Дозвольте організму розслабитися, і відмовтеся від пізніх перекусів.
Проводьте час разом з партнером
Час, проведений з коханою (або близькими людьми, якщо партнера у вас немає), це спосіб відчути зв’язок з іншою людиною перед сном.
Вдень ми проводимо дуже багато часу за телефонними розмовами і перед екраном комп’ютера, забуваючи про те, що у світі існують ще й люди. Розпитування про те, як пройшов чийсь день, допомагають відволіктися від себе, а це ще один спосіб очистити розум.
Постарайтеся перед сном відновити контакт зі світом людей.
Заспокойте свої тривоги
Думки, повні переживань, не дадуть вам заснути, примушуючи мозок працювати. Але уві сні не можна вирішити свої проблеми. Відмінною ідеєю тут стане прийняття власних переживань і спроба заспокоїти їх до завтрашнього ранку, не придумуючи вночі ніяких планів дій.
Перед відходом до сну важливо вийти з режиму пошуку можливих рішень і переключитися на режим відпочинку.
Подумайте про все, чого ви досягли
Я виявив, що роздуми про мої успіхи допомагають мені заснути.
Перераховуючи в розумі всі свої сьогоднішні успіхи, у вас з’являється відчуття гордості, що надає сенс прожитому дню. Всі ваші битви стають виправданими, і ця думка відмінно розслаблює розум перед сном.
Кожен день ми досягаємо багатьох речей, це може допомогти вам підготуватися до завтра.
Не заходьте в соціальні мережі перед сном
Все, що потрібно для гарантованого безсоння, це прочитати якийсь випадковий коментар чи порівняти свої успіхи з чужими. Коли мова заходить про соцмережі, завжди є бажання прочитати ще один пост, залишити ще один коментар, дізнатися більше про ще один автора, прочитати ще один цікавий факт або ознайомитися з ще однією можливістю.
Відвідування соціальних мереж перед сном змушує мозок проходити мільйони миль в годину, а це пряма протилежність відпочинку. Соцмережі провокують появу думок і є джерелом величезного обсягу інформації, що надходить в мозок з великою швидкістю. Таким чином точно не можна розслабитися.
Постарайтеся відключатися від соцмережі якомога раніше, щоб знайти час розслабитися і підготуватися до майбутнього дня. Час на соцмережі знайдеться і завтра.
Будьте вдячними за якусь одну річ
Вам не потрібно прагнути до духовної гармонії і бути смиренними. Вдячність за що-небудь допомагає усвідомити, як багато всього у вас вже є. Щодня ви отримуєте дар – коли щось йде добре серед усіх тих речей, які йдуть погано. І цей дар є відмінною темою для міркувань.
Кожен день у світі відбувається щось спеціально для вас. Що ж це? Ваша машина завелася? Хтось притримав для вас двері? Колега пригостив смачною кавою? Покупець робив те, чого ви від нього хотіли? Ви прочитали бажану книгу? Сьогодні багато чого сталося так, як було задумано, і якщо ви будете пам’ятати хоча б щось одне, то зможете підготуватися до завтрашнього дня і прокинутися повними енергії.
Як ви розслабляєтеся перед сном?