Чи п’ють риби ту ж воду в якій плавають? Не все так просто, як здається

Чи задумувались ви колись: а чи п’ють риби воду? Як вони це роблять?

Насправді риби – дивовижні тварини і мають безліч цікавих пристосувань для життя у воді.  

Різні види риб роблять усе по-різному.

Кісткові види риб, що живуть у морі, такі як тріска, оселедець, тунець, мають кілька способів введення та виведення води з організму. Крім ковтання та сечовипускання, як це роблять люди, ці риби можуть пропускати воду через шкіру та зябра.

Щоб зрозуміти, як це працює, спочатку потрібно врахувати, що у кісткових риб концентрація солі в організмі відрізняється від концентрації солі у навколишньому середовищі. Простіше кажучи, вони або більше або менш солоні, ніж вода.

Тіла морських риб менш солоні, ніж вода, де вони плавають, а тіла прісноводних риб — більш солоні.

І морські, і прісноводні риби повинні контролювати кількість води та солі у своєму організмі, щоб залишатися здоровими та підтримувати нормальний рівень води.

Важко підтримувати необхідний рівень гідратації.

Кісткові морські риби постійно втрачають воду внаслідок процесу, що називається “осмос”. Під час осмосу вода переміщається через мембрану з областей з нижчою концентрацією розчиненої речовини (наприклад, солі) в області з вищою концентрацією.

Оскільки у тілі морської риби концентрація солі нижче, ніж у воді, під час осмосу волога переходить із тіла риби через шкіру та зябра в море.

Оскільки вони постійно втрачають воду таким чином, їм доводиться пити багато морської води, щоби підтримувати необхідний рівень гідратації.

Цікавим є те, що у прісноводних риб все відбувається навпаки. Вода надходить у їх організм у результаті осмосу, але не виводиться. Таким чином, їм не потрібно пити, але часто доводиться мочитися.

Ми всі знаємо, що дуже багато солі шкодить організму. Тому, звичайно, у тварини, які п’ють морську воду, має бути спосіб позбутися надлишку солі.

Морські риби мають нирки, які перекачують надлишок солі в сечу, щоб вивести її з організму. Вони також мають спеціальні клітини в зябрах, які відкачують надлишки солі, відправляючи їх у море. Ці два основні способи допомагають рибам контролювати рівень води та солі в організмі.

Солоні акули

У акул розвинулася зовсім інша система. У тілі концентрація солі трохи вище, ніж у морській воді. Це означає, що у них немає такої проблеми, як у кісткових риб, вони не втрачають воду через шкіру.

В організмі акул міститься велика кількість відпрацьованих хімічних речовин – сечовини та триметиламін N-оксиду, – яких інші тварини зазвичай позбавляються. Акули зберігають їх у своєму тілі, що робить їх “солоними”.

Вони поглинають необхідну кількість води через зябра, тому не доводиться пити воду напряму. У них також є сольова залоза у прямій кишці, яка дозволяє позбавлятися надлишків солі.

Морську воду п’ють не лише риби, а й деякі морські птахи, наприклад альбатрос. Як і в акул, у них є сольова залоза, яка позбавляє їх від надлишків солі, але вона знаходиться у верхній частині дзьоба.

Чи знали ви таке?

Viktoria
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector