Самооцінка дітей – справа рук їх батьків: Що вбиває дитячу самооцінку? Головні поради, як виростити самодостатню особистість

Психологи стверджують, що саме в дитинстві зароджується більшість наших комплексів та страхів. 

Занижена самооцінка змушує дитину почувати себе невпевнено. Це часто підсилюється діями та словами батьків. Щоб цього уникнути, потрібно знати, як правильно виховувати дітей.

Статистика стверджує, що успіху досягають ті люди, які в дитинстві отримували від батьків підтримку та схвалення. Це формує самодостатню особистість, яка впевнено йде до своїх цілей і не фокусується на проблемах. 

То що впливає на самооцінку дитини?

Від народження діти не мають жодних проблем із сприйняттям себе. Та з часом вони починають переймати звички та ставлення дорослих до речей. Вони вслухаються в їхні слова і слідкують за реакцією. Тому саме від батьків залежить, чи буде дитина дивитися на життя з позитивним настроєм. 

До двох років закладається ракурс на правильне мислення. У цьому віці потрібно заохочувати до самостійності. Потім розпочинається процес соціалізації. Він бере початок із дитячого садочку і поглиблюється в школі. 

Характер дитина та її особистість залежить від виховання батьків. Велике значення мають ступінь свободи та рівень строгості, довіра і контроль. На самооцінку підлітка також впливають друзі та вчителі. 

Основні фактори самооцінки:

Дитина не зможе проявляти ініціативу і примати самостійні рішення якщо її постійно контролюють і строго виховують. Через страх помилки і докорів, вона стане пасивною. 

2. Самооцінка батьків.

Якщо в сім’ї усі навколо негативно дивляться на світ, то й дитина почне бачити тільки погане. 

3. Прийняття дитини. 

Батьки повинні любити своїх дітей, незважаючи на їхні недоліки чи погані вчинки. Вони зобов’язані приймати їх такими, як вони є, а не намагатися змінити і нав’язати свої погляди. Адже якщо в дитинстві закласти сумніви існування безумовної любові, то в майбутньому можуть виникнути проблеми з власною сім’єю. 

4. Ставлення до дітей. 

Дитина хоче чути слова підтримки та похвали з боку батьків. Їй важливо відчувати що нею пишаються. Натомість критика й докори надовго засідають у підсвідомості дитини і знищують її самооцінку. 

Поради, які допоможуть батькам підтримувати самооцінку дітей:

1. У першу чергу потрібно частіше заохочувати та хвалити дитину. Покажіть, що ви їй довіряєте. Для цього можна дати виконати їй певні домашні обов’язки, наприклад, помити посуд. 

2. Не реагуйте з агресією, якщо дитина не може впоратися із якимись домашніми завданнями. Проявіть розуміння та терпіння, адже не усім з першого разу вдається зрозуміти алгебру. 

3. Робіть зауваження акуратно та делікатно. У своїх висловлюваннях акцентуйте увагу на власних емоціях, а не на помилках дитини: “Я засмутилася, що ти не прибрав у кімнаті”.

4. Не варто порівнювати дитину з іншими чи критикувати привселюдно. Краще похваліть при будь-якій можливості і це стане ще одним кроком до хорошої самооцінки. 

А за якими принципами ви виховуєте своїх дітей?

Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector