Будь-які батьки мають знати одну важливу істину для виховання дітей. Є лише одне заняття, яке врятує від багатьох проблем. Це не займатиме багато часу та не потребує фінансових витрат. І ви це можете!
Батьки зрозуміють: після народження дитини ми хочемо бачити в нашій дитині велику та успішну людину. Яким же батькам не хочеться, щоб їхні діти виросли чемними, ввічливими, вихованими, розумними, щоб вміли досягати та таки досягали поставлених цілей. Ми хочемо, щоб наші дітки були достойними людьми, достойними представниками нашої родини.
Та нарешті вони підростають і ми маємо сформувати їхній світогляд так, щоб вони були налаштовані на успіх в житті, але водночас були самовпевненими та знали собі ціну.
Та науковці виявили, що існує одне заняття, яке дуже добре впливає на виховання дитини, з ним вона виростає доброю та розумною. Переваги цього заняття значні: лише 10-15 хвилин щодня та доступність. Щоб дитина виросла розумною та доброзичливою, не обов’язково віддавати її до унікальних дорогих навчальних програм чи переглядати лише наукові фільми.
Усе, що треба — це читати дитині вголос книги. Це треба робити і в тих випадках, коли дитина вже вміє читати. Дослідження показують, що саме ця звичка допомагає виховати в дитині бажані риси.
Але що може завадити в такому випадку? Час. В дорослих завжди мало часу, особливо в батьків, адже є робота і ще купа домашніх справ: приготування сніданків, обідів, вечері, прання, прасування, прибирання, миття посуду, дитячі уроки… Інколи батькам ніколи навіть присвятити кілька хвилин часу собі, що вже казати про щирі ігри з дітьми.
Саме через ряд вищеперелічених причин батьки нехтують читанням вголос. До речі, опитування 2018 року в США показали, що 30% батьків щодня читають своїм дітям вголос хоча б 15 хвилин.
Як впливає читання на дитину?
Дитина чує широке різноманіття слів.
Це дуже важливий пункт, адже без словникового запасу дитині важко буде спілкуватись, висловлювати власну думку та повноцінно вести діалог із ровесниками та дорослими. Психологи кажуть, що саме словниковий запас найбільше впливає на дитину, коли вона починає ходити в школу. Звісно, в школі дитина поглинає багато знань, які допомагають їй у майбутньому, але вона вже має прийти до інших діток з певним запасом слів, щоб відповідати певному рівню. Та й дитина із більшим словниковим запасом зрозуміє значно більше.
Збільшується мозок дитини. Буквально.
Чим більше ви їй читатимете, тим більше нейронних з’єднань у мозку утворюватиметься. Тепер дитина полюбить читати і робитиме це все життя, отже, постійно розвиватиметься.
Читання — елементарна основа навчання багатьох дітей. І якщо в дитини виникають проблеми з читанням, то, здебільшого, їй важко дається навчання загалом. Але ви ж можете допомогти своєму малюкові стати успішнішими в школі, бо можете читати йому прямо зараз.
Поведінка дитини поліпшується.
Під час прослуховування того, що ви читаєте, дитина вчиться сидіти спокійно, слухати, уявляти, концентрувати свою увагу на чомусь одному. Звісно, це допоможе дитині в майбутньому, а ще значно знизить ризики агресивних виплесків.
Будується міцніший зв’язок з дитиною.
Дітям подобається проводити час із батьками. Під час читання вголос діти з батьками утворюють як фізичний зв’язок, так і емоційний. Дуже часто, розповідаючи про дитинство, люди згадують читання книг вголос із батьками. Це ж таке спокійне та чуттєве заняття, без різноманітних телефонів та планшетів, як часто ми проводимо так час із дітьми? Тут відбудеться дуже сильний зв’язок з дитиною, не варто ним нехтувати.
Підвищується здатність дитини до емпатії.
Під час прочитання чи слухання художньої літератури дитина вчиться переживати емоції персонажів історії на нейробіологічному рівні, тобто дитина пізнає людей, їхні види, вчиться їх розрізняти та обирає, на чиєму місці хотіла би бути. Коли дитина набирається навичок емпатії, то вона стане чудовим другом, співчутливим братиком чи сестричкою, охоче допомагатиме іншим.
Яка тут мораль?
Лише одна звичка може змінити майбутнє вашої дитини. Уявіть ланцюжок користі від читання вголос з дитиною, він просто неймовірний! Ось, де секрет виховання — в читанні.
А ви читаєте з дітками книжки?