Секрети пишного цвітіння лілій на вашій клумбі

Лілії – найулюбленіша прикраса квітника. Її квіти, зазвичай, мають приємний аромат та ніжне забарвлення, а ще вони різних розмірів та видів. Різноманіття лілій потішить око навіть найвибагливіших квітникарів. Ці прекрасні королеви потребують догляду, аби цвісти на повну силу.

Що погіршує стан квітів?

Варто зазначити, що лілії цвітуть не відразу після висадки, а за кілька років після висадки цибулинки. Тому, при купівлі цибулини поцікавтеся тим, скільки їй років та чи вже цвіла вона раніше. 

Буває і таке, що лілія цвіла раніше і раптово перестала – таке буває через втрату здатності до статевого розмноження, а причини можуть бути такі:

  •  руйнування цибулини;
  • втрата родючості ґрунту;
  • рослини надто близько одна до одної;
  • брак чи надлишок вологи;
  • мало сонця.

У разі, якщо ви впевнені, що у вашому випадку всі вище перелічені фактори у нормі – перевірте стан самої цибулини, адже її часто люблять їсти шкідники, бактерії та гриби.

У разі зараження хоч однієї цибулини – продезінфікуйте ґрунт і спаліть цибулину.

Що робити для кращого цвітіння?

Аби отримувати бажаний розмір та колір квітів підгодовуйте рослину, адже достатня кількість необхідних речовин забезпечить красу лілії. Тільки, якщо нормальний ґрунт і підгодівля лілія буде гарно та повноцінно розвиватися і формувати кетяги квітів, а у протилежній ситуації з ґрунтом будуть рости лише листочки й стебло, а квіти будуть погано розвинені.

Також постарайтеся викоренити фактори негативного впливу для хорошого розмноження та росту лілій.

Лілії люблять:

  • добре підживлений ґрунт гумофосом
  • достатню кількість вологи
  • пряме сонячне проміння

Контролюйте це при висадці лілій та врахуйте те, що у тіні та дуже зволожених ділянках рослина буде випускати дуже дрібний і млявий цвіт. 

Певного періоду для підживлення нема, проте є два типи підгодівлі: планове та екстрене.

Екстреним користуються тоді, коли квітка вже погано виглядає, її потрібно негайно рятувати, а планове – відбувається для профілактики та стимуляції краси.

Важливо!

Коли на календарі пора цвітіння лілій, а ваша улюблениця все ніяк не випускає квітконосиків – терміново підгодуйте рослину необхідними речовинами.

Використовуйте засоби, що мають азот, фосфор і калій в рівних пропорціях. Також можна використовувати попіл з дерев, адже він багатий на всі раніше зазначені елементи. Не рекомендуємо у час росту підживлювати гноєм, бо це не допоможе розквітнути, а тільки дасть кращого стимулу для росту стебла.

Проводьте підживлення ввечері із 1 ст. л.  мінеральних добрив та 10 л води. На одну рослину має припадати у середньому 1 л розчину.

Не нехтуйте вологістю ґрунту при підживленні, адже так речовини краще вберуться у ґрунт і наситять рослину.

Хороший догляд за квітами обов’язково дасть розкішні результати. Наберіться терпеливості та любові та все буде добре!

А ви полюбляєте лілії? Як ви за ними доглядаєте?

Anna
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector