Секрети вирощування гарного урожаю цвітної капусти на вашій ділянці

Цвітна капуста – один з найулюбленіших овочів українців. У ній міститься велика кількість мінералів та корисних речовин, які просто необхідні нашому організму. Мало хто знає, але цвітна капуста доволі примхлива рослина і на її вирощування необхідно витратити багато сил та часу.

Звичайно, далеко не всі хочуть з нею гратися, але все ж, ваша праця буде мати хорошу винагороду у вигляді гарного врожаю. Тому, не бійтеся і запам’ятовуйте як виростити справжню і неймовірно смачну цвітну капусту на своєму городі!

Почнемо із вибору сорту. Взагалі, у нашому кліматі можна вирощувати такі сорти як Скороспілка, Сноуболл, Мовір, Гарантія, Рання Грибівська. Також, варто пам’ятати, що цвітна капуста потребує хорошого, родючого і добре зволоженого ґрунту. Якщо ж у вас бідний піщаний ґрунт, то цвітна капуста у вас просто не виросте.

А ось щодо світла, то вона його дуже любить. Якщо садити цвітну капусту у затінку, листя буде розвиватися дуже швидко, а ось голівки навпаки – повільно. Але і на пряме сонячне світло вона реагує не дуже добре.

Взагалі, цвітна капуста доволі погано переносить морози, тому її слід висаджувати тоді, коли загрози заморозків вже позаду. Оптимальна температура для вирощування капусти складає 15-18 °C. 

Розсаду капусти необхідно висаджувати у два ряди з відстанями в ряді 30-40 см, а між рядами 55-60 см. Не забувайте також і про добрива. У кожну лунку необхідно вносити по 60-100 г попелу і жменю перегною. Потім, рясно все поливаємо і ґрунт, який знаходиться біля коренів, добре ущільнюємо.

Якщо ж ви вирощували цвітну капусту у розсаднику, перед викопуванням її необхідно добре полити і тільки через декілька годин викопувати та висаджувати. Перед цим, у кожну лунку обов’язково необхідно кинути 150-200 г перегною або перепрілого компосту, а якщо є тільки мінеральні добрива, то додайте нітрофоску або кристалін (25-30 г на відро води) по 0,5 л у лунку. У перші дні, розсаду можна накрити плівкою і закрити від сонця на 2-3 дні.

У цвітної капусти доволі слабкорозвинена коренева система, тому вона потребує великої кількості вологи. Слідкуйте за тим, аби ґрунт завжди був добре зволоженим. Його вологість має становити 70-80 %. Якщо ґрунт просохне навіть на невеликий час, це може повпливати на урожай. Якщо ви розумієте, що на дворі суха і спекотна погода, то цвітну капусту необхідно буде поливали щодня.

Також, не забувайте мульчувати капусту шаром перегною (6-7 см) під час вегетаційного періоду.

Те ж саме стосується підживлення. Вперше цвітну капусту необхідно підживлювати за 2 тижні після висаджування. Для цього використовують настій перегною: 1 кг гною розводите у 10 літрах води, додаєте 0,5 ст.л. сечовини та 0,5 ст.л. хлористого калію. Також можна додати по 1 г борної кислоти й молібденовокислого амонію. На одну рослину йде 0,5-0,7 л розчину.

Друге підживлення слід проводити за 2 тижні після першого, а третє – коли з’являться зачатки качана розміром, приблизно, як волоський горіх. Цей розчин складається з 10 л води, 0,5 ст.л. подвійного суперфосфату й  1 ст.л. повного добрива. Не забувайте, що ґрунт треба рихлити, а рослину мульчувати. 

Коли почне формуватися качан, ви повинні відірвати 3-4 листочка і прикрити його ними. Завдяки цій дії, качан буде набагато щільнішим. Можна не ламати листя, а просто підв’язати його утворивши “шалашик”. 

Головки дуже швидко дозрівають, буквально через 15-20 днів після початку формування.

А ви колись вирощувати цвітну капусту самостійно?

Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector