Секрети вирощування герані!

Герань або пеларгонія – це популярна кімнатна рослина, яка прикрашає дім своїм яскравим цвітом.

Виростити її можна, посіявши насінину або шляхом живцювання. Його варто проводити з середини лютого до початку березня. Також цей період підходить для обрізання пагонів. Адже в холодну пору року, коли недостатньо світла, рослина занепадає. З обрізаних гілочок згодом виростуть нові.

Також герань можна кожного року пересаджувати. Для цього варто брати живці з верхівок, завдовжки 7 см і з наявністю 3-5 листків. 

Живці потрібно обрізати під кутом, обірвати нижні листки і підсушити місце зрізу. Через 2-3 години його можна садити в горщик з грунтом і поливати. Якщо ви хочете виростити кущик, тоді варто прищипувати верхню бруньку. Далі горщик потрібно поставити у світле місце, але не під прямими сонячними променями. Якщо ви хочете живці залишити у воді, тоді додайте до неї активоване вугілля. Це попередить процеси гниття. 

Коріння з’являється швидко, тому не варто затягувати із посадкою пагона в горщик. Він не має бути великим, тоді герань буде цвісти рясніше. Кількість землі також має бути помірною. 

Якщо горщик великий, тоді можна посадити одразу декілька живців. Пожовкле листя варто обірвати, адже на їхньому місці виросте нове. Щоб отримати пишний кущ потрібно прищеплювати верхівку на 8-10 листі, а бічні пагони – на 6-8, регулярно повертаючи горщик. 

Щодо вподобань пеларгонії, то вона хоче:

– сонця (можлива легка тінь);

– тепла (проте впорається з невеликими заморозками);

– регулярні поливи (не рясні);

– дренаж;

– дрібний грунт помірної родючості;

– підживлення;

– очистку від пожовклого листя та сухого цвіту.

Рецепт підживки: потрібно розчинити 1 краплю йоду в 1 літрі води. 50 мл розчину вилити на стінки горщика. 

Листя пеларгонії жовтіє по краю, якщо їй недостатньо вологи. Натомість надмірна кількість води призводить до гниття. Нижні листки опадають, якщо присутній дефіцит світла. 

У літній період герань краще винести на вулицю. Можна її навіть пересадити в землю. Спочатку вона може жовтіти і сохнути, але як тільки звикне до нових умов, то порадує господарів рясним цвітом. У такому середовищі кущ розростеться ще більше. 

Загалом ця кімнатна рослина найкраще росте при температурі 10-12 градусів. Під час перших заморозків на початку осені її варто забрати до хати. Ці секрети допоможуть вам насолоджуватися пишним цвітом і красою герані. 

Чи є у вашому домі кімнатні рослини?

Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector