Редис – це один з перших ознак того, що зовсім скоро літо! Цей неймовірно смачний продукт можна знайти на столах будь-якого будинку, тому що він незамінний весняний атрибут.
Якщо раніше, господарі часто самостійно вирощували редис на своєму городі, то зараз, більшість воліє купувати його у магазині і не витрачати зайвого часу. Річ у тому, що раніше, наші бабусі могли просто кинути трішки насіння поміж інших овочів, а потім зібрати готовий продукт.
На жаль, зараз так не вийде. Для вирощування редису, необхідно володіти певними знаннями та знати строки висаджування даного коренеплоду. Взагалі, з моменту сходження снігу і аж до травня, можна висаджувати майже будь-який сорт редису: Червоний з білим кінчиком, 18 днів, Крижана бурулька, Червоний велетень. Також, рости вони будуть і в період серпня-вересня. Взагалі, редис не любить спеки, тому краще росте у прохолодну погоду.
Якщо ви хочете зберігати редис взимку, то краще обрати сорти Крижана бурулька і Червоний велетень.
А для того, аби редис ріс влітку, краще обирати такі сорти, які не бояться посушливої погоди. Для цього, краще підійдуть сорти Жара і Сора. Взагалі, якщо ви хочете, аби редис безперервно давав плоди, його необхідно повторно висаджувати з інтервалом 10 днів.
Для посіву необхідно обирати якісне, добре відібране насіння. А ще краще, замочити його у в розчинах мікроелементів.
Висаджувати редис під укриття необхідно на початку квітня. Взагалі, редис дуже швидко росте під плівкою. Під час першого посіву, його можна просто розкидати на грядках і загорнути граблями.
При посіві редису в міжряддях інших культур, перед посівом роблять борозни, куди висівають насіння, глибина закладення – 2-3 см. При міжряддях 45 см для пізньостиглих сортів з округлими коренеплодами витрачають 25-30, а для ранньостиглих з подовженими коренеплодами і середньостиглих з округлими – 13-15 г насіння на 10 м. Відстань між насінням має бути 3-5 см.
Після того, як насіння зійде, необхідно негайно провести профілактику, щоб не дати капустяній блішці знищити ваші посіви.
Крім того, ви повинні пам’ятати, що редис дуже любить вологу, тому за засушливої погоди, його необхідно поливати 2-3 рази. На 1 полив витрачається 100-150 л води на 10 кв.м. Якщо ви знаєте, що редису не буде вистачати поживних речовин, можна підгодовувати його коров’яком, або аміачною селітрою (3 ст. ложки на відро води) або сечовиною (2 ст. ложки), а також хлористим калієм (3 ст. ложки).
Збір урожаю
Якщо збір урожаю припадає на суху, теплу погоду, для початку його необхідно добре полити, аби плоди не почали засихати та в’янути. Взагалі, збирати його необхідно у 2-4 підходи з інтервалом у 3-5 діб. Діаметр дозрілого коренеплоду починається від 1,5 см.
Якщо ви не хочете, аби редис швидко втратив свої смакові якості, необхідно залишити черешки довжиною 1,5-2 см. Загорнутий у поліетилен редис можна зберігати в холодильнику протягом тижня.
А ви любите редис?