Людина – це соціальна істота, яка кожного дня повинна взаємодіяти із собі подібними. Проте на оточуючих ми завжди реагуємо по-різному. Хтось викликає у нас роздратування, хтось байдужість або відразу.
Та ізолюватися від зовнішнього світу неможливо. Правильно кажуть: якщо ми не можемо вплинути на проблему, то варто змінити своє ставлення до неї.
Для того, щоб навчитися ладнати з людьми почніть зі свого сприйняття. По-перше, ніколи не чекайте взаємності і завжди чиніть добро безкорисливо. По-друге, безперервно працюйте над собою та над взаєминами. Ваші старання обов’язково окупляться. Окрім цих основних порад є ще декілька не менш важливих:
1. Цінуйте людину.
Без поважного ставлення до оточуючих неможливо побудувати з ними хороші взаємини. Для того, щоб навчитися цінувати інших людей, перестаньте критикувати їхні погляди, вчинки і поведінку. Кожен з нас має право на свою точку зору, яка не завжди може бути вірною.
Навчіться звертати увагу на внутрішній світ людини і шанувати її особистість. Тим паче не варто забувати про народну мудрість: “Стався до інших так, як ти хочеш, щоб ставилися до тебе”.
Кожна людина заслуговує на повагу, тому не варто нехтувати іншими.
2. Не забувайте дякувати.
На жаль, не всі навчені культури ввічливості і не всі розуміють, яке значення мають слова подяки.
Як навчитися щиро казати “дякувати”? Це зробити доволі легко, якщо ви справді цінуєте людину і все, що вона для вас робить.
Ця звичка не лише підіймає настрій оточуючим, але й забезпечує вам хороше самопочуття. Адже ви переповнюєтеся вдячністю, випромінюєте позитив і відповідно притягуєте його у своє життя.
Не забувайте практикувати цей навик. Говоріть “спасибі” продавцеві в магазині, водієві у громадському транспорті та офіціанту в ресторані. Згодом ви натренуєтеся і навіть не почнете помічати, наскільки автоматизованим стане ваше бажання до подяки.
3. Проявляйте свою подяку.
Дякувати також не завжди достатньо. Адже вдячність має йти зсередини.
Наприклад, у мене є колега на роботі, який дуже багато працює. Він не шкодує своїх сил і завжди відповідально ставиться до роботи. Я щиро захоплююся його ентузіазмом та активністю. Після чергового виконаного завдання я зробив йому комплімент і подякував. Я не чекав, що отримаю за це якусь вигоду чи взаємні слова захвату.
Моєю метою було підбадьорити його, адже він справді чудова людина і заслуговує на похвалу.
Головне, що ці слова йшли від щирого серця.
Щиру подяку ніколи не важко висловлювати вголос. Проте це неможливо зробити, якщо ви не розумієте вкладу людини у вашому житті. Проаналізуйте, що вам приносять ті чи інші персони. Це вам наочно дасть зрозуміти, що вони несуть вагомий вклад у ваше життя.
Посмішка і щира повага можуть творити чудеса. Вони відкривають людей, доторкаються до їхньої душі і приносять у світ промінь добра.
А ви часто говорите “дякую”?