Так, так. Шоколадом поласувати люблять не лише люди, а й собаки. Проте, ви ніколи не замислювались, чи небезпечний шоколад для ваших домашніх улюбленців?
Яка смертельна доза для них?
І що робити, якщо вони все ж його скуштували?
Як правило, темний і гіркий шоколад більш небезпечний для собак.
При отруєнні шоколадом може проявлятися широкий спектр симптомів, що часто ускладнює діагностику. Якщо у вас є підозри, що ваша собака їла шоколад – негайно зверніться до ветеринара.
Чому шоколад вкрай шкідливий для собак.
Більшість господарів знають, що собакам не можна давати шоколад ні в якому вигляді, але багато хто не знає, чому. Шоколад виготовляється зі смаженого насіння дерева какао, в них міститься два основних токсичних для собак компонента: теобромін і кофеїн.
Людський організм легко перетравлює ці речовини, причому період напіврозпаду (час, необхідний, щоб концентрація речовини в організмі зменшилася вдвічі) становить в середньому дві-три години. У собак же період напіврозпаду становить близько 18 годин. Саме ця особливість робить шоколад таким небезпечним для собак, оскільки речовини у високій концентрації залишаються в організмі тварини.
Теобромін і кофеїн стимулюють серцево-судинну і нервову системи собак, тому гіперактивність часто є першим симптомом отруєння шоколадом. Крім того, ці речовини пригнічують дихальну функцію і мають сечогінну дію. Хоча отруєння шоколадом рідко буває смертельним, все одно необхідно якомога раніше звернутися за допомогою до фахівця (шоколад також небезпечний для кішок).
Скільки шоколаду може призвести до смерті собаки?
Ця кількість залежить від розміру і породи собаки.
Наприклад, кількість, здатна вбити чихуахуа, може навіть не викликати симптомів у німецького дога.
За даними Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів, вміст теоброміну в різних видах шоколаду становить:
молочний шоколад — 340 мг/кг;
шоколадні чіпси — 1100 мг/кг;
шоколад для випічки 180 мг/кг;
білий шоколад — всього 0,1 мг/кг.
В середньому мінімальна небезпечна доза становить від 20 до 30 мг на 1 кг ваги собаки. Також існують додаткові фактори, наприклад, чутливість конкретної собаки до цих речовин.
Моя собака з’їла шоколад, що робити?
Якщо ви підозрюєте, що ваша собака їла шоколад, то придивіться до її поведінки і зверніться до ветеринара. Ось список симптомів при отруєнні шоколадом: блювота, діарея, прискорене серцебиття, гіперактивність, часте сечовипускання, м’язові спазми, судоми.
Симптоми отруєння шоколадом у собак зазвичай проявляються протягом двох годин після вживання, проте вони можуть проявитися і навіть через 24 години. Тривалість може досягати трьох днів. До перших ознак отруєння відносяться блювота (іноді з кров’ю) і полідипсія (невгамовна спрага). У міру погіршення стану виникають аритмія і судоми.
Довгострокові наслідки будуть залежати від тяжкості отруєння, проте в більшості випадків собаки повністю одужують. При постійному вживанні шоколаду може серйозно страждати нервова система, що неминуче призведе до проблем зі здоров’ям в майбутньому, підвищена жирність шоколаду може привести до ожиріння або панкреатиту.
Лікування
Тільки ветеринар може забезпечити належне лікування вашого вихованця, тому постарайтеся отримати консультацію якомога швидше.
Чим раніше теобромін буде виведений з організму тварини, тим краще. У клініці першим кроком буде спорожнення шлунка, щоб зупинити всмоктування теоброміну і кофеїну в кров. Потім в організм тварини введуть активоване вугілля, яке здатне пов’язувати різні сполуки і сприяти їх якнайшвидшому виведенню з організму. Також лікар може призначити ліки.
Зазвичай собаки повністю одужують протягом трьох днів.
Аби уникнути неприємної ситуації не зберігайте шоколад в місцях, де собачка може до нього дістатися!
А ви знали про це? Ваш собака їв шоколад коли-небудь?