Що говорять іноземці про українську мову?

Усі українці добре знають, що наша рідна солов’їна мова є другою у світі за критерієм мелодійності, поступаючись місцем лише італійській. Але чи так це насправді?

Що думають про українську мову іноземці?

Карлос – бухгалтер із Португалії – вважає, що українцям вивчення португальської мови не коштуватиме багатьох зусиль. А все тому, що українська фонема дуже схожа з його рідною. Він вбачає схожість і з іспанською мовою також, мовляв, її м’якість та шиплячість португальської мови відчуваються у нашій мові. 

Для фінансиста Раяна українська мова – не просто набір якихось звуків і знаків – це живий спогад з його дитинства, яке він проводив у компанії бабусі та дідуся, що були родом з України. Мешканець США дуже тепло відгукується про нашу солов’їну, каже, що вона тече в його крові по судинах, тому забути її ніжне і наївне звучання йому ніколи не вдасться.

Шанкар, який народився і виріс в Індії, зовсім не проти того, щоб його народ танцював під українські пісні. Каже, що мова в наших музичних шедеврах звучить дуже емоційно і пристрасно – це саме те, що треба для індійських танців. 

Найоригінальніший відгук представив уродженець Конго. Кена каже, що українська мова нагадує йому сало, яке йому доводилося куштувати, коли він навідувався по роботі до України. “Вона така ж м’яка і тягуча. Шматочок сала плавно сповзає по горлу, пом’якшуючи голосові зв’язки. Ефект від української мови точно такий самий, тільки на виході ще й отримуєш дуже приємний і дивний звук”. 

Джейсон не соромиться зізнатися в тому, що зовсім не згідний з думкою про те, що українська мова поступається в милозвучності французькій. Каже, що хоч наша мова і звучить інколи дуже по-чоловічому, але варто заговорити українській жінці, як він вже готовий розтанути і виконати усі його забаганки. Джейсон також зазначає, що українська мова значно багатша інтонацією, ніж французька, тому має однозначно зайняти її місце у списку наймилозвучніших мов світу.

Програміст з Бельгії Йоган жартує, що українці – це люди, які дуже люблять багато спілкуватися, швидко говорять, адже бояться не встигнути розповісти щось дуже важливе. Саме тому наша мова здається йому такою жвавою і живою. Він порівнює її з легким пивом, що добре піниться. 

Волкан із Туреччини зізнається, що люди, які розмовляють українською мовою, видаються йому дуже добрими і милими людьми, до яких завжди можна звернутися по допомогу і не боятися почути відмову. Можливо це тому, що чимало слів в українській мові дуже схожі на ті, які є в турецькій. “Я був дуже здивований, коли дізнався, що великі площі в місті ви теж кличете “майдан”.

Соцпрацівник з Уельсу, Ендрю відзначає, що наша солов’їна звучить дуже аристократично і поетично. В ній відчувається присмак давнини та історичного багатства. “Мені дуже складно зрозуміти, про що можуть розмовляти українці, тому ваша мова для мене завжди є чимось містичним і дуже загадковим”.

Азієць Алі дуже поетично описує українську мову, прирівнюючи її до літньої грози: “Спочатку чується сильний і войовничий гуркіт грому, а потім тебе обволікають теплі і чисті краплі води”.

Варто цінувати і шанувати свою рідну мову, бо це саме те, що робить нас справжніми патріотами України. 

Як би ви описали українську мову?

Напишіть нам у коментарях на Facebook

Фото з відкритих джерел

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

SofiaP
Content Protection by DMCA.com
Loading...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector