Що лежить на дні Чорного моря?

Про дивовижну знахідку заявили науковці з Великобританії у серпні 2010 року. Виявити неповторну водойму змогли за допомогою автоматизованого підводного апарату.

Як зазначили вчені, канали річки виглядають так само як і у звичних рік на поверхні Землі. Вона навіть має береги, заплаву, пороги і навіть водоспади, характерні наземним водоймам.

Ріка на дні моря є природною течією концентрованої соленої води з Мармурового моря. Такий потік утворився проникненням води через протоку Босфор. Жолоб підводного дива має глибину близько 35 метрів, ширину в один кілометр та довжину близько 60 кілометрів.

Не менш вражає і швидкість течії, яка сягає приблизно до 7,5 км/год — кожну секунду через канал проходить близько 22 тисяч м³ води. Річка настільки водомістка, що якби вона текла на поверхні, то цілком заслужено посіла б шосту сходинку серед найповноводніших річок світу.

Дивує і той факт, що вода у ній закручується по спіралі за годинниковою стрілкою, а не проти. Це не властиво водним потокам у Чорному морі, які рухаються проти годинникової.

Канали водойми, ймовірно, утворились ще 6 тисяч років тому, коли рівень моря наближався до поточного.

Річка є значно солонішою, ніж води моря. Тож вона стікає під силою тяжіння вниз по шельфу до Абісальної рівнини (океанського ложа). Назви дивовижна річка не має до сьогодні.

Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector