Що потрібно зробити з виноградом в червні, щоб отримати відмінний урожай

Червень — перехідний місяць, де наявні і спека і приморозки, а ще буває частий дощ. Через перепади температури виноград може постраждати. Але саме в цей період він потребує багато добрива, щоб ягоди зростали. 

Виноград також може захворіти, тому профілактика, як і іншим рослинам, буде доречною.  Рекомендуємо користуватись народними засобами, оскільки вони безпечніші. Та якщо значна частина виноградника пошкоджена, то краще обрати спеціалізовані хімікати, інакше можна просто не врятувати врожай.

Сода

Перший засіб у списку тих, які врятують виноград. Сода може захистити листя винограду від гусениці, гнилі та оїдіуму.

Щоб зробити профілактику рослині, потрібно приготувати такий розчин: 20-30 г мильної стружки, 2 ст. л. соди та 6 л води змішати та обприскати виноград до початку цвітіння і тричі після нього.

Якщо оїдіум вже вразив рослину, то обробіть її іншим, сильнішим розчином: 1 ч. л. соди на 1 л води. Обприскуйте періодично (кожні 3 дні) до того часу, поки листя не буде одужувати.

Сода захистить від шкідників та хвороб, так ще й добре вплине на самі ягоди — вони будуть солодшими.

Йод

Вилікує інфекційні захворювання рослини, а також його використовують для того, щоб запобігти появі мілдью або ж її усуненні (якщо мало уражених ділянок). Деякі городники обробляють голу лозу, щоб не було глині.

Приготуйте розчин для обприскування: 1 мл йоду на 1 л води. Вперше обприскайте виноград, коли ягоди малі, а вдруге — під час дозрівання.

Щоб позбутись мілдью пропонують змішувати 9 таблеток “Трихопола”, 1 л теплого молока, 20 крапель йоду. Цю суміш розведіть у 9 л води. Розчин можна зберігати впродовж 2 тижнів.

Щоб вберегти виноград від личинок, використовуйте такі інсектициди: Бі-52, Конфідор, Неорон.

Щоб запобігти появі павутинного кліща скористайтесь акарицидами: Пірідабен, Амітраз, Енвідор.

Будь-які обробки винограду радимо проводити в вечірній час, щоб листя не обпеклось на сонці.

Коли з’являються грона, то треба провести позакореневе підживлення по листю.

Знадобиться: 40 г сечовини, 5 г борної кислоти, 50 г сірчанокислого калію, 100 г суперфосфату.  Розведіть інгредієнти у відрі води, робіть таке добриво двічі за літо.

Не радимо удобрювати виноград хімікатами, коли ягоди дозрівають, оскільки вони просочаться нітратами. Тому в цей період використовуйте лише натуральні добрива.

Вирощуєте виноград?

Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector