Що робити, якщо вами маніпулюють: 7 порад

Чи траплялося вам попадатися на гачок маніпулятора? Ви робили те, що вам не хотілося і навіть приносило шкоду заради іншої людини. Навіщо?

Процес маніпуляції – це психологічний вплив, який штовхає вас на ті вчинки, які будуть для когось вигідними. Маніпулятори смикають за потрібні струни вашої душі, керуючи емоціями. Та ви не повинні бути маріонеткою в чужих руках.

Кожна людина має певні права:

– на повагу;

– на висловлення власної думки і бажань;

– на те, щоб сказати “ні”;

– на захист від загроз;

– на особистий простір.

Якщо у вашому оточенні з’явився маніпулятор, то ось як з ним можна боротися:

1. Зведіть до мінімуму ваше спілкування. Такі люди імпульсивні і часто змінюють свою поведінку. Вони то надмірно добрі, то дуже агресивні. Дозвольте їм самостійно або з професіоналами розбираються зі своїм психологічним станом, який часто є наслідком дитячих травм. 

2. Не будьте занадто вразливими. Маніпулятори знають слабкі місця своїх жертв і намагаються тиснути саме на них. Не дозволяйте їм принижувати вас. Вони не повинні підвищувати свою самооцінку вашим коштом. 

3. Переведіть стрілки. Йдіть в контратаку з маніпулятором, щоб він міг побачити своє відображення. Це можна зробити шляхом зустрічних запитань: “ти справді думаєш, що просиш про адекватні речі?” чи “а я не можу мати власної точки зору?”

4. Візьміть час на роздуми. Не піддавайтеся наполегливому тиску. Скажіть, що вам треба все обміркувати. Це дозволить вам прийняти правильне рішення.

5. Не йдіть проти своїх внутрішніх переконань. Наприклад, якщо вам хочеться сказати “так”, то кажіть”так”. Якщо ж “ні”, тоді не бійтеся відмовити. Це можна зробити у м’якій формі, щоб не образити співрозмовника. 

6. Будь-які напади сприймайте з кам’яним лицем. Їхня мета – зламати вас. Це додасть їм сили, впевненості і принесе задоволення. Однак ви повинні триматися до останнього. 

7. Не смійте виправдовуватися. Це ще один спосіб маніпуляції, коли вас намагаються в чомусь звинуватити чи за щось присоромити. Якщо ви справді не відчуваєте своєї провини, то наведіть три аргументи, чому ви можете відмовити людині в допомозі. Наприклад, вона звернулася по допомогу занадто пізно, у вас є власні справи і взагалі, ви нікому нічого не зобов’язані. 

А ви коли-небудь відчували, що вас використовують?

Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector