Що відбувається з вами після того, як ви вип’єте чашку кави

Кава – найпопулярніший ранковий напій у всьому світі і не дарма, адже вона має неймовірний аромат та бадьорить краще, ніж холодний душ. А як кава впливає на наше здоров’я? Зараз дізнаємося!

Мозок

Кофеїн – це чудовий тонізувальний засіб, який викликає не лише приплив енергії, а й посилює наші розумові здібності. Дослідження доводять, що дія кофеїну розпочинається через 30 хвилин після вживання напою та триває протягом декількох годин. Саме тому, більшість з нас любить пити каву саме зранку, аби підвищити свою продуктивність.

Варто також зважати на те, що надлишок кофеїну в організмі може погано впливати на нашу нервову систему та навіть викликати нервові зриви. 

Очі

Коли кофеїн потрапляє в наш організм, починає вироблятися адреналін – всі наші інстинкти загострюються, а зіниці трішки збільшуються, що покращує зір. Звичайно, ці зміни неможливо помітити неозброєним оком. 

Зуби

Наші зуби люблять каву, адже вона містить поліфеноли, які ефективно борються з зубним каменем. Звичайно, від кави з’являється жовтий зубний наліт, але в порівнянні з користю – це просто ніщо.

Варто звернути увагу на те, що користь нашим зубам приносить лише чиста чорна кава, без молока, вершків та цукру. Чому? Тому що поліфеноли очищують зуби від верхнього шару нальоту і цукор може дуже швидко пошкодити емаль та наші зуби. Ось звідки з’являється карієс. 

Серце

Кофеїн підсилює чутливість нервових каналів. Вже за 10-15 хвилин після вживання кави, людина може відчути як пришвидшується її пульс та росте артеріальний тиск. Звичайно, тиск залежить від кількості кофеїну, того в яких кількостях ви звикли його споживати та чи приймали ви перед цим якісь лікарські засоби. Лікарі рекомендують пити не більше двох чашок кави на день, аби не нашкодити своєму здоров’ю.

Шлунок

Якщо рівень кислотності шлунка у вас високий, вживання кави може спричинити печію. Якщо ж низький, то це дуже корисний продукт, адже кава має здатність підвищувати секрецію шлункового соку на 10-15 відсотків, що пришвидшить процеси травлення.

Кишківник

Кофеїн стимулює роботу кишківника та допомагає перетравлювати їжу, проте лікарі рекомендують пити каву не раніше, ніж за 20 хвилин після їди. 

Жирові відкладення

Кава – це такий продукт, який містить доволі велику кількість натуральних олій. Звичайно, коли напій проходить через фільтр, то всі вони в напій не потрапляють. Якщо ж ви просто варите каву у турці, олії потраплять у ваш організм, але навряд чи перетворяться у зайві кілограми, адже кофеїн має здатність пришвидшувати обмінні процеси.

Ви часто п’єте каву?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Julia
Content Protection by DMCA.com
Loading...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector