Відомий педіатр Євген Комаровський стверджує, що батьки можуть вплинути на здоров’я своїх дітей, незважаючи на віруси, мікроби та бактерії, які чекають на них в школі чи садочку. Для цього потрібно взяти до уваги наступні 10 корисних правил:
1. Дитина має проводити достатньо часу на свіжому повітрі.
Зробіть так, щоб дитина проводила своє дозвілля не з гаджетами в руках, а на вулиці. Виходьте разом на прогулянку в парк, на пікнік у ліс чи грайтеся на дитячому майданчику. Дозволяйте малюку проявляти свою активність у будь-який спосіб. Головне, щоб дитина була комфортно вдягнена і не спітніла після гри в лови.
2. Обирайте відпочинок за містом.
Жодні курорти не зрівняються із відпочинком в селі чи в горах. Якщо у вас є своя дача, то проводьте там якомога більше вільного часу. Імунітет буде міцнішим, якщо у житті дитини буде свіже повітря, домашні овочі та купання в річці.
3. Не намагайтеся оточити дитину стерильними умовами.
Імунна система не може боротися з вірусами та мікробами, якщо у житті дитини немає трохи пилу і бруду. Такий досвід загартовує і робить організм більш стійким проти хвороб.
4. Не захоплюйтесь аптечними вітамінами.
Складіть раціон дитини таким чином, щоб вона у збалансованих дозах отримувала усі необхідні вітаміни та мікроелементи. Вони є кориснішими, ніж хімічні аптечні засоби.
5. Ніколи не змушуйте дитину їсти.
Не потрібно змушувати здорову дитину насильно їсти, якщо вона цього не хоче. Краще вийдіть на прогулянку, щоб малюк витратив свою енергію і нагуляв апетит. Тоді обід принесе йому лише задоволення.
6. Контролюйте кількість солодкого.
Через надмірну кількість швидких вуглеводів виникають проблеми з ожирінням та порушенням обміну речовин. Замініть шоколадки і цукерки на свіжі фрукти та ягоди.
7. Слідкуйте за регулярною роботою кишківника.
Запори чи проноси також негативно впливають на імунітет. Слідкуйте, щоб кишківник дитини працював правильно. Для цього забезпечте здоровий раціон з продуктами, багатими на клітковину (каші, овочі, цільнозерновий хліб). Не забувайте дбати і про водний баланс в організмі малюка.
8. Підтримуйте в дитячій кімнаті оптимальний температурний режим.
Оптимальна температура для дитячої — 20 С, а вологість повітря — не менше 50%. Перед сном провітрюйте кімнату, а вдень робіть регулярні вологі прибирання. Також уникайте нагромадження пилозбірників (м’яких меблів, килимів). Через це у дітей часто розпочинається алергія.
9. Не бійтеся “дитячих” хвороб.
Вітрянка чи краснуха не є такими страшними для дітей, як для дорослих. Саме тому ці хвороби краще перенести у юному віці.
10. Заздалегідь готуйте дитину до дитячого садка.
Запровадьте вдома такий режим, який чекає на дитину в садочку. Також для швидшого звикання підтримуйте зв’язок своєї дитини з іншими малюками і залишайте її з бабусею та дідусем. Це допоможе уникнути психологічного стресу, який безпосередньо впливає на стан здоров’я.
Чи дотримуєтеся ви цих правил?