Щоб дитина ніколи не хворіла: 10 золотих правил від відомого лікаря

Кожна мама хвилюється за здоров’я власної дитини. Але неможливо встежити за кожним кроком малюка, щоб вберегти його від мікробів. Що ж робити?

«Все дуже просто!» — запевняє відомий педіатр Євген Комаровський. Все, що потрібно — дотримуватися цих 10 простих правил.

1. Дайте дитині якомога частіше бувати на свіжому повітрі.

Набагато простіше дати дитині в руки гаджет, або посадити її за екраном, а в той час займатися своїми справами. Але це серйозно гнітить імунітет дитини. Запасіться часом, щоб провезти зі своїм чадом повноцінну та активну прогулянку на свіжому повітрі. Переконайтесь, що дитина комфортно вдягнена і не пітніє.

2. Втікайте з міста, хоча б на вихідні.

Якщо у вас немає родичів в селах, або дачі за містом, то просто виїжджайте періодично в ліс, на річку, в гори або до озера. Дозвольте дитині походити босоніж по траві, поплавати в прохолодній воді та надихатися свіжим повітрям.

3. Не стерилізуйте все довкола.

Дитина, яка росла в стерильності не може протистояти вірусам. ЇЇ імунітет не загартований до протидії мікробам. Якщо дитина впустить на підлогу яблуко, достатньо протерти його серветкою. Нехай навчиться боротися з захворюваннями, а не просто уникати їх.

4. Не зловживайте аптечними вітамінами.

Аптечні вітаміни можуть бути найвищої якості, але у будь-якому разі вони хімічні. Існує набагато краща альтернатива у збагаченні дитячого організму корисними елементами — фрукти, овочі та кисломолочна продукція.

5. Не запихайте в дитину харчі насильно.

Не сваріть дитину за те, що вона відмовляється їсти. В цьому ви винні самі. Якщо здорова дитина не з’їдає свою норму, значить вона не витрачає достатньо енергії, щоб зголодніти. Відправте дитину на вулицю з велосипедом і вона прийде додому голодна.

6. Обмежте дитину в солодкому

Солодощі — це швидкі вуглеводи, які порушують обмін речовин в організмі та сприяють ожирінню. Купуйте дітям краще яблука, виноград, або банани.

7. Слідкуйте за регулярною роботою кишківника.

Щоб у дитини був сильний імунітет, потрібно налагодити правильну і регулярну роботу кишківника. Для цього давайте дітям вдосталь продуктів з високим вмістом клітковини — каші, овочі, цілозерновий хліб. А також слідкуйте за тим, щоб дитина випивала добову кількість рідини.

8. Підготуйте кімнату.

Підтримуйте в дитячій кімнаті температуру — 20 С, слідкуйте також, щоб вологість повітря була від 50%. Провітрюйте дитячу перед сном малюка і робіть регулярне вологе прибирання. Не накопичуйте в кімнати дитини м’які іграшки та меблі, килими та штори — це звичайнісінькі пилозбірники, які розвивають алергії.

9. Не панікуйте через “дитячі” хвороби.

Вітрянка, краснуха, або будь-яка інша дитяча хвороба набагато простіше переноситься в ранньому віці, ніж у зрілому. Тому не бійтесь, що ваші діти наберуться їх у садочку, або будь-де.

10. Підготуйте дитину до дитячого садка.

Підготуйте дитину до садочка. Нормалізуйте сон і харчування. Навчіть дитину поводитися в соціумі, не обмежуйте її спілкування з іншими людьми. Постарайтесь поступово відзвичаїти дитину від своєї постійної присутності.  Це допоможе їй уникнути психологічного стресу, коли прийде час йти до дитячого садка. А, відповідно, й зменшить ризик захворіти.

Ці правила допоможуть дитині залишатися здоровішою і почувати себе краще.

А як ви піклуєтеся про здоров’я власних дітей?

Content Protection by DMCA.com
Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: