Слива – чудовий продукт, який містить в собі велику кількість вітамінів та мінералів, корисних для нашого організму. Але довіряти тим сливам, які продаються у звичайних магазинах важко. Ми ж не знаємо, чим їх там обробляють. Саме тому, деякі вирішують вирощувати власні сливи.
Для того, аби урожай був хорошим, необхідно дотримуватися декількох важливих правил: підрізати гілочки, позбавлятися від сухих частин, добре підгодовувати та поливати. Сьогодні, ми розповімо вам, як виростити смачні та гарні сливи.
Після зими, коріння дерева необхідно зігріти. Тому на початку весни до прикореневої зони необхідно додати невелику кількість перепрілого гною. Така проста процедура буде стимулювати активне поглинання корисних речовин із ґрунту. Та і темний колір гною буде притягувати більше сонячного проміння.
Звичайно, це не єдиний засіб, який можна використовувати для підгодівлі. Можете користуватися також різноманітними біологічними препаратами, які продаються у будь-якому спеціалізованому магазині.
Коли ви помітите, що на дереві починають з’являтися плоди – саме час використати власноруч приготоване добриво. Потрібно взяти 1/3 відра хліба, невелику кількість гною та золи. Заливаємо усе водою і відставляємо на 7 днів.
Перед використанням отриману суміш необхідно розвести водою в пропорціях 1: 10.
Восени також можна використовувати біологічні препарати. Окрім того, також можна використовувати і золу. Просто розводимо пів кілограма золи у відрі води і поливаємо наше дерево.
Якщо ж ви тільки-но починаєте розводити сливи, тоді перед тим як посадити дерево, додайте у яму трохи яєчної шкаралупи, садової землі, торфу, перегною та мінеральних компонентів: суперфосфат, сульфат калію, карбамід. Також, можна додати трішки вапна.
Навесні саджанці можна обробити сечовиною слабкої концентрації.
Після першого цвітіння дерева, його необхідно підгодувати нітрофоскою. А перед початком осені необхідно полити молоде дерево наступною сумішшю:
- Сульфат калію – 15 г;
- Суперфосфат золи – 70 г;
- Вода – 20 л.
Якщо ж листя сливи починає жовтіти зарано, це може вказувати на те, що дереву не вистачає азоту. Для цього необхідно змішати 50 г сечовини, 20 г аміачної селітри і 20 л води та обприскати розчином всі листочки та гілочки.
Такі прості поради допоможуть вам виростити гарні та здорові сливові дерева.
А ви любите сливи?