Страви з яєць переважно швидкі та легкі в приготуванні. Саме яйця діти найперше варять чи смажать, коли лише вчаться опановувати мистецтво кулінарії. Здавалось би, нічого складного, але в елементарних речах також бувають помилки. Коли солити, як перемішувати і чому омлет сухий? Читайте статтю та дізнавайтесь особливості страв з яєць.
Способи приготування яєць
Чавунна сковорідка — найгірша помилка господинь. На жаль, вона трапляється найчастіше. Всі без винятку професіонали кулінарії радять готувати яєшню на сковорідці з покриттям, яке не дозволяє страві підгоріти. Часто виникає запитання: чого ж яєшня намертво приклеїлась до сковорідки, якщо була добре розігріта і мала багато олії? Проблема в дні сковорідки. До речі, є навіть сковорідки, які спеціально створені для яєшні.
Великий вогонь
Здається, ця страва готується так швидко, що можна дати максимальний вогонь і отримати те, що хотів, іще вдвічі швидше. Але саме тому потім ви не зовсім задоволені результатом — краї яєшні сухі. Виливати яєчну суміш треба на розігріту сковорідку на середньому вогні, а коли страва готується, зменшити вогонь на малий, це забезпечить рівномірне просмажування.
Змішуємо на сковорідці
Переважно, щоб зробити яєшню швидшою в приготуванні і використовувати мало посуду, часто виливають яйця на сковорідку і перемішують їх лопаткою. Але не варто цього робити. Щоб позбутись цілісних частинок і додати яєшні набагаааааато естетичнішого вигляду, достатньо лише яйця збивати в окремій посудині, а потім цю суміш вилити на сковорідку. Не забувайте обсмажувати яєшню з різних боків — ідеальний вигляд гарантовано.
Температура води
Температура води є дуже важливою при варінні яєць. Щоб зварити яйця пашот, вода не має кипіти, а бути помірної гарячої температури. Інакше — велика ймовірність того, що жовток витече, а якщо ж вода буде занизької температури, то жовток може відділитись від білка.
Щоб повністю зварити яйце, не треба його класти в киплячу воду. переважно яйця зберігаються в холодильнику, тому через різку і сильну зміну температури яйце може тріснути. Професіонали знімають каструлю з вогню після закипання яєць, а наступні 10 хвилин залишити яйця в гарячій воді.
Додавання солі
Для більшості страв воду для варіння солять. Але з яйцями цього краще не робити. Сіль може зруйнувати структуру білка, тому соліть яйця перед подачею на стіл.
Свіжість яєць
Звісно, зіпсуті яйця не особливо популярні. Чим ближчі вони до псування, тим тонкіший білок мають. Тому готуйте яйця, яким не більше 3 днів. А от для просмажування можна використовувати різні.
З’їм пізніше
Навіть на 5 хвилин краще не залишати яєшню. До того ж, ви залишаєте її переважно на сковорідці, щоб вона остигнула, але це велика помилка. На такій сковорідці яєшню продовжуватиме готуватись, підсмажиться засильно, буде сухою і несмачною. Якщо хочете відкласти її на отім, то хоча б перекладіть на іншу тарілку і накрийте фольгою.
Ось найчастіші помилки приготування яєць. Якщо візьмете собі на замітку, то яйця стануть вашою головною стравою! І мова йде не лише про яєшню, адже з яєць можна приготувати чимало справді кулінарних шедеврів. Смачного!
А який секрет ваших яєць?