Свекруха сказала мамі невістки, що її донька бідна, тому син намучиться з нею

– Що не кажіть, свахо, а доньці вашій з моїм сином пощастило. Він такий мужній, добрий, розумний. Ваша Оксана не погана дівчина, але все ж таки з села, небагата. Майбутня свекруха зверхньо говорила до батьків невістки. Вона просила не робити весілля, щоб зекономити гроші. Але батько наполіг, що віддасть доньку заміж та, як має бути. свекруха таки приписала молоду у себе, але через кілька років виявилося кому з ким справді пощастило.

Я з дитинства дружила з Оксаною. Ми росли в одному селі, ходили разом до шкоди. Але потім вона вирішила поїхати в місто на навчання.

Там Оксана зустріла свого майбутнього чоловіка Микиту. Хлопець жив з мамою і працював в ресторані офіціантом. Події відбувалися десь в середині 90-х. Пара одружилась через рік від початку стосунків.

Свекруха у подруги виявилася та ще. Якось сказала невістці:

– Я знаю, Оксано, чого ти добиваєшся, але навіть не мрій про те, що я пропишу тебе в цій квартирі. І весілля можете не робити, щоб зайві гроші не тратити.

Але Оксана з Микитою все ж вирішили святкувати гарно. Збирали гроші самі, трохи Оксанчині батьки помогли, хоч були небагатими людьми, трохи друзі додали – так і вклалися в бюджет весілля. Мене попросили стати свідком нареченої, тож на свято я їхала з батьками Оксани.

Приїхали в місто і поселилися в Оксаниних родичів з боку батька. Туди ж для знайомства запросили сваху. Я вже на той момент багато чула від подруги про неї. Людина була непривітна, зверхня. Колись працювала головним бухгалтером, це дозволило їй задерти ніс, а ще й до того висока пенсія і велика квартира – словом, жінка, явно, вважала себе кращою за інших.

А от Оксанчині батьки, навпаки, люди дуже щирі, працьовиті й добрі. Вони все життя прожили у селі та великих накопичень не мали. Тому сваха дивилась на них весь вечір з зухвалістю і навіть якимсь презирством.

За столом було ні про що проговорити, тому вирішили все ж почати про молодих: Коли познайомились? Як довго дружать? На що мама Микити відрізала:

– Що не кажіть, свати, а доньці вашій з моїм сином пощастило. Він такий мужній, добрий, розумний. Ваша Оксана не погана дівчина, але все ж таки з села, небагата, я б навіть сказала бідна. Ой намучиться він з нею.

Але батько Оксани був не з таких людей, які б просто промовчали. До того ж пару грамів самогону розв’язали йому язик. Він міцно кинув свою велику руку свасі на плече, нахилився до неї ближче і сказав:

– Ти не спіши, дорогенька, говорити кому з ким пощастило. Це ми ще побачимо.

Весілля влаштували гарне, на столах було накрито нескромно. Але все ж розмови про сільське походження Оксани ходили серед родичів Микити. Говорили між собою, що дівчина виходить заміж заради прописки. Після весілля свекруха все-таки прописала молоду, та лише на пів року, а далі сказала дітям шукати собі власне житло.

Тоді батьки Оксани продали свою дачу і купили молодим маленьку, але затишну квартиру.

Свекруха тепер жила зовсім одна у трикімнатній квартирі. А Оксана народила сина, потім ще одного. Знайшла собі роботу, почала непогано заробляти. Та і вдома сільська дівчина, яка звикла до роботи, не відпочивала: все наварено, прибрано. Дев’яності закінчувалися. Працювати офіціантом вже стало зовсім не престижно. Але Микиті не було куди податися без освіти. Вчитися він і не хотів, тому просиджував штани вдома.

Інколи йому вдавалося знайти роботу охоронцем, або сторожем на сезон. Але заробітки це приносило мізерні. Ні себе, ні тим більше сім’ю чоловік прогодувати не міг.

Та що там говорити, Микита виявився лінивим навіть до водіння автомобілем. Він не захотів ходити в автошколу з Оксаною. Тому жінка сама вивчилась, придбала машину. Тепер їздить на роботу і возить дітей з чоловіком. Навіть інколи свекруха проситься кудись підвезти.

Оксана старанно працювала, поліпшила сім’ї житлові умови. Свекруха все це бачить, тому вже трохи прикушує собі язик. Не говорить нікому більше, що невістці пощастило з її сином. Але все ж хвалить його і тільки його досі. Щоправда, за допомогою не до своїх дітей бігає, а до невістки й ніколи не дякує їй.

Жінка добре знає, що сім’я її сина тримається на плечах невістки, але старанно удає, наче все не так.

А як ви думаєте, чи варто чекати вдячності від такої свекрухи?

Sofia
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector