“Таємниця за сімома печатками”, або що не варто робити при дитині

Виховання дитини – процес важкий та аж надто відповідальний. Адже психіка малюка неабияк вразлива та реагує чи не на кожне слово старших. Тож, один необережний крок чи слово може суттєво вплинути на поведінку цієї дитини у більш зрілому віці.Як не наробити помилок, що змінять світ маленької людини раз і назавжди – давайте з’ясовувати.

Дитині не варто…

1 – Бути свідком скандалів.

У жодному разі не з’ясовуйте свої стосунки при дитині. Це змусить її стати на чийсь бік. Про крик, образи та ненормативну лексику, напевно, і нагадувати не треба. Батьки з часом знаходять спільну мову і миряться. А діти запам’ятовують сварки до найменшої дрібниці. Діти повинні бачити на прикладі, що конфлікти вирішуються не тільки криком.

2 – Знати про фінансові проблеми.

Не обговорюйте при дитині нестачу грошей. Це змушує малюка зіткнутись із дорослими проблемами раніше, аніж годиться. Разом з тим, у результаті дитина відчуватиме постійну тривогу і сум.

3 – Знати, що батьки не задоволені школою чи вчителем.

Від домашніх завдань стомлюються не тільки діти, але й батьки. І малюкам не варто про це знати. Адже ви й не помітите, наскільки швидко школяр прийме сказане вами за істину, що негативно вплине не тільки на його ставлення до вчителів, але й на мотивацію ходити до школи загалом.

4 – Слухати плітки і чужі таємниці.

Дитині не потрібно знати таємниць чужих життів. І непотрібно їй розповідати плітки про знайомих, а потім змушувати про це все мовчати. Це не тільки обтяжує дітей психологічно, але й батьків висвітлює не із найкращого боку.

5 – Чути, як батьки обговорюють його з іншими.

Критикувати дитину потрібно тільки у вузькому колі. Лише батьки і вона. Та й після чого варто переконатись, що дитина не сприйняла все за образу. Обговорення дитини із сторонніми людьми може викликати проблеми із дорослими згодом. А ще, будьте певні, що дитина неодноразово замислиться, чи справді ви її любите.

6 – Знати, що батьки не задоволені собою.

Батьки – це ідеал для дитини. Мама найкрасивіша і найдобріша, тато – сміливий і сильний. Не руйнуйте цих уявлень. Припиніть критикувати свою зовнішність та інтелект. Батьки повинні бути зразком для наслідування, а не формувати у своїх дітях таку ж занижену самооцінку.

7 – Їсти шкідливу їжу.

Знову ж таки, батьки – зразок для наслідування. Усе просто. Якщо ви не їсте здорову їжу, її не буде їсти і ваш малюк. Адже корисні звички формуються саме у колі сімейному.

8 – Вислуховувати “страшилки” про реальний світ.

Не варто забувати ніколи, що психіка у дітей ще не сформована. І якщо їх залякувати злодіями, вбивцями та нещасними випадками – не дивуйтесь згодом, що виростили боягуза.

Під час виховання дітей варто звертати увагу не тільки на кожне слово, але й вчинок. Адже кожна мить для маленької людини – знайомство з чимось новим – з життям. Не псуйте перше враження і, що не менш важливо, не псуйте враження про себе. Інакше дитина ще й втратить зразок для наслідування.

А які у вашій сім’ї основні правила з виховання дитини?

AnnaM
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector