Відкриття, яке багатьох здивувало…
Кажуть, що тисячі років тому стався сильний землетрус, який за лічені хвилини забрав під землю ціле місто. І нещодавно археологи його відшукали. Ось так ще один міф став реальністю. То що нам тепер відомо про Геракліон?
Руїни знайшли в бухті Абукір, яка знаходиться біля узбережжя Олександрії. Французький дослідник Франк Годьо випадково наткнувся на чорну гранітну плиту, перебуваючи під водою на глибині близько 10 м. На ній він побачив напис: “Геракліон”.
Окрім цього знайшли ще багато предметів, які підтвердили здогадки археологів. Нам мало відомо про це місто, але ще Діодор писав, що Геракл, син Зевса, перегородив течію Нілу і тим самим врятував життя людей, які жили на його берегах. В честь цього жителі побудували храм і присвятили його своєму герою. В честь рятівника було назване ціле місто.
Геракліон був головним портом в гирлі Нілу. Там часто з’їжджалися купці та моряки з різних куточків світу. Завдяки цьому місцеві жителі були освічені. Головний храм міста був присвячений Амону.
Та сталася негода. У I ст. до н. е. страшний землетрус поховав Геракліон під землю. Багато людей загинуло і лише одиницям вдалося вціліти перед тим, як все покрилося водою.
Також на тому місці дослідники відшукали три величезних статуї з рожевого граніту. Мабуть, вони впали під час землетрусу. Дві статуї – це фараон з дружиною, про яких нічого невідомо. А третя – Хапі, єгипетський бог розливу Нілу.
Усередині храму була гробниця, розмальована ієрогліфами. Текст, який вдалося перекласти свідчить про те, що це був храм у місті Геракліон.
Особливо вражає чорна стела з граніту, яка мала два метри завдовжки. Вона була повною копією тієї, що знайшли у 1899 році. Це був перший випадок копіювання стел в єгипетській культурі.
На першій знайденій стелі був текст, який закінчувався словами: «Нехай це буде висічено на стелі, спорудженої в Нократжі, на березі каналу Ану». На другій: «Нехай це буде висічено на стелі, встановленої на вході в грецьке море в Геракліон-Тонісі». Це все, чим вони відрізнялися.
Група дослідників вже знайшла багато реліквій, а це тільки початок їхніх пошуків. Серед знахідок є золоті прикраси і монети, які добре збереглися з I ст. до н.е.
А вас вражають такі знахідки?