Три поради, які допоможуть отримати великий врожай малини цього року

Уявіть, що ви отримуєте 10 відер малини з грядки 10*2,5 м. Уявили? Уявляти більше не варто, бо це — реальність!

1. Правильно посадіть малину.

Грядки краще робити шириною в 70 см, між рядами по 1,8 метра. Кожна грядка має бути огородженою. Можна використовувати шифер, 20 см заввишки буде достатньо. Усюди зробіть невеликі  земляні вали, щоб малина могла глибоко рости. Так вона буде краще всмоктувати вологу і поживу з ґрунту.

2. Мульчуйте грядки малини.

Навесні замульчуйте грядки малини перепрілим перегноєм, прілим сіном чи соломою. Це захистить малину від бур’яну, який забиратиме з неї сили, захистить від перегріву і збереже вологу. Після цього підживіть її сечовиною та деревним попелом. В такому середовищі малини достигнуть на тиждень раніше, ніж зазвичай. Врожай вас здивує.3. 

3. Проводьте своєчасну обрізку кущів малини.

Перша — кінець травня/початок червня. Молоду й зелену поросль (4-5 штук) та тогорічні стебла малини вкоротіть на 5 см і вони різко перестануть рости. А за кілька днів між листками відростуть бокові гілки (не більше 5-и), довжиною до 35 см. Всю іншу молоду поросль зріжте (шкода, але зріжте). Рекомендуємо зрізати її впродовж усього вегетаційного періоду кущів. Наступна обрізка — після збору врожаю.

Всі стебла, які мали плоди і всю молоду поросль зріжте аж до землі. Залишити варто в кущі 4-5 стебел, яку залишили навесні. Кущ набереться сил і наступного року пустить ягідні бруньки. За деякий час стебла стануть коричневими.

Згодом, орієнтовно в серпні, зріжте малину третій раз. Обрізайте ті 4-5 стебел, які залишили раніше, на 15-20 см з того місця, де вона росте, усю молоду поросль зріжте. Завдяки цьому рослина отримає багато поживних мікроелементів і дасть ще більше врожаю.

А листя з обрізаних гілок висушіть та насолоджуйтесь запашним чаєм в зимову пору року.

Зізнавайтесь, любите малину?

NataM
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector