Мабуть, ви не одноразово чули щось приблизно такого: щастя любить тишу, або щастя приходить до того, хто мовчить. Та чи є дійсно правда? Хіба те, що ми розповімо про свої успіхи у чомусь зможуть їх зменшити? Може, ви вже переконалися в тому, що тільки починаєте розповідати про свої приємні моменти з життя, або про те, що з вами зараз складається все якнайкраще – відразу буде все не так вже й добре?
Все, що ви прочитаєте нижче – засновано на теорії та практиці з психології, а ще на звичайній мудрості людей, які це все вже пережили й добре знають просту істину.
1. Відмовтеся від осуду. Буває таке, що ми опиняємося в епіцентрі цікавої сварки, або якоїсь чужої сімейної драми й нам кортить розповісти про це іншим, віддати всі емоції, а тим більше, часто, навіть додати свого. Може ви помітили, що хтось щось робить не правильно, то навіщо про це розповідати іншим? Запам’ятайте для себе, що так робити не можна, що це не красиво і не культурно і все. Коли ми говоримо про чужі недоліки, то автоматично беремо їх на себе.
2. Не нав’язуйте нікому свій спосіб життя. Ви ведете здоровий спосіб життя, займаєтеся спортом, або не їсте м’яса? – Молодець! Ви це робите для себе! Якщо вам так комфортно, то тіштеся, але іншим не нав’язуйте, адже вони живуть для себе для свого задоволення, можливо їм це не подобається.
3. Благодійність — це важлива частина життя, ознака милосердя і любові до всього сущого. Та варто знати, що так є до певної пори – до часу, поки ви про це мовчите. Тільки ви почнете говорити про те, що комусь у чомусь допомогли – це автоматично перетворюється на егоїзм та самолюбування.
4. Не варто ділитися своїми планами на життя. Усі свої плани чи мрії ви наділяєте своєю енергією, якої має вистачити на те, аби її здійснити. Ось уявіть, що коли ви розповідаєте комусь про свої плани, то ця енергія розвіюється і втрачає свою силу, отже на здійснення її взагалі не залишається нічого. Тому, варто мовчати та працювати, аби все збувалося і втілювалося у життя.
5. Не розповідайте, скільки ви заробляєте, не хваліться цим. Гроші теж люблять тишу. Не приймайте якусь певну грошову винагороду, як щось дуже дивне, або не звичне. Ви отримуєте ці гроші за вашу роботу та старання, тому не хваліться ними. Сприймайте гроші як благо, яке не любить чужих втручань, тільки тоді все буде йти рівно і без заздрості.
6. Якщо ви зробили геройський вчинок, тримайте це при собі. Допомогли котикові злізти з дерева? Може, витягнули дітей з води, як ледь не втопилися? Чи, може, захистили дівчину від хуліганів? Якщо так, то робіть це все з щирим серцем, а не для того, аби вас похвалили. Просто подумайте про те, що люди роблять ці вчинки щодня і так має бути, бо тільки так світ полюбить вас і почне дарувати вам успіх та талан.
7. Те, що відбувається в родині залишайте в стінах будинку. Не виносьте сміття з будинку, навіть якщо вас дуже сильно образили ваші батьки або брат чи сестра. Ніхто не має знати про це, адже у вашому домі теж є особлива енергетика, яка має зберігатися у ньому.
Недарма Конфуцій казав: “Мовчання – великий друг, який ніколи не зрадить”.
А ви дотримуєтеся правила: щастя любить тишу?