У чому секрет чистоти домівок німецьких господинь?

Педантична, акуратна чистюля – це саме той комплімент, який мріє почути кожна німкеня. Для жінок цієї країни прибирання – це хобі. Мабуть, саме тому, у них з’явилося сотні секретів вдалої боротьби з брудом, пилом і безладом. 

Деякими із них вони поділилися. Готові перетворити свою домівку на “блискучий дім”?!

До речі, “блискучий дім” (нім. Casablitzblanka) – це унікальна система прибирання будинку, яка передбачає виконання певних кроків або правил:

  • Правило чіткого алгоритму дій. Це стосується не лише того, щоб розпланувати, що саме робити, коли і в якому порядку. Німці намагаються навіть прорахувати бюджет прибирання будинку: які засоби необхідно придбати, скільки це коштуватиме власнику. Ось, чому їм вдається гарно економити, бо якісне планування – це можливість заощадити кошти на тому, що може виявитися зайвим і непотрібним в процесі прибирання. 
  • Правило “приховай докази”. Йдеться, звісно, зовсім не про злочин, а про те, що варто за собою прибирати одразу. Поїв – помий посуд відразу, а не чекай, поки усе засохне, зняв речі з балкону – одразу поскладай їх у шафу. Якісне прибирання – це вчасне прибирання.
  • Правило однієї кімнати. Українці звикли ставити перед собою складні завдання і місії. Такі от, наприклад, як прибирання усієї квартири за один день. Німці ж навпаки – шукають легші шляхи. Вигадали собі систему, відповідно до якої треба прибирати одну кімнату в один день тижня. Вітальню – у понеділок, спальню – у вівторок і так далі. На це вони витрачають не більше 30 хвилин. 
  • Правило щоденних завдань. Німці складають собі список завдань, які необхідно виконувати кожен день. Це може бути полив квітів, провітрювання кімнат або витирання пилу. До речі, протирають вони не лише горизонтальні поверхні, але й вертикальні. 

  • “Овечки, качки та черв’ячки”. Німці завжди намагаються перетворити прибирання у виховний захід, тому назви тваринок стали умовними позначеннями для справ, які необхідно виконати у будинку. “Овечки” – це додаткові завдання для кожної кімнати (вивести пляму зі штори), “качки” – це завдання, які передбачають боротьбу зі всіляким мотлохом, “черв’ячки” – це ті завдання, які під силу навіть найменшим фахівцям з прибирання. 
  • “Ні!” мотлоху. В німецькому будинку не зустрінеш гори старих і нікому не потрібних речей викинутих на балкон, або купу одягу у шафі, про який ніхто навіть не згадує. Німці керуються простим принципом: “Придбав нову річ – повинен викинути стару”. 

Цікавий факт: попри таку щиру любов німців до прибирання, 90% мешканців не нехтують допомогою професійних клінінгових компаній, які викликають бодай раз на рік.

Сподіваємося, що досвід наших європейських друзів стане вам у нагоді. Прибирайте не лише з користю, але й із задоволенням. 

Якими секретами прибирання можете поділитися ви?

Фото з відкритих джерел

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

SofiaP
Content Protection by DMCA.com
Loading...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector