Коли люди узаконюють свої стосунки, то сподіваються, що їхні вузи не розлучать жодні труднощі. Однак навіть хвороба може стати причиною розпаду сім’ї. При цьому у своїх дослідженнях Амелія Карракер та Кензі Летем дійшли висновку, що чоловіки частіше залишають хворих дружин, у той час, як жінки до останнього дбають про своїх обранців.
Дослідники встановили, що у жінок, які отримали невтішний діагноз про рак чи розсіяний склероз, у шість разів більші шанси залишитися одними, ніж у їхніх партнерів при таких же умовах. Такі результати були встановлені після детального вивчення історій 500 одружених пацієнтів із раком мозку. З них 53% все ж розлучилися.
Цю статтю у 2015 році опублікували в журналі “Онкологія”. Виходить, що жінки більш стійкі, вірні та морально витривалі, адже вони не покинуть свого партнера через онкологічне захворювання.
Таку закономірність можна пояснити.
Жінки звикли робити постійні внески у стосунки. Вони беруть на себе більшу частину відповідальності і все життя дбають про чоловіків. У їхні обов’язки входить прибирання, виховання дитини, готування тощо. Як тільки парі доводиться мінятися ролями і через стан здоров’я жінки на чоловіка падають її турботи, він приймає рішення втекти геть.
Натомість дружина в аналогічній ситуації просто стикається із додатковими зобов’язаннями. До всіх її колишніх обов’язків додається догляд за хворим чоловіком. Це не стає великою проблемою, адже сім’я для представниць слабкої статі зазвичай на першому місці.
Звичайно, що таке пояснення не виправдовує чоловіків і не звеличує жінок. Проте воно хоч трохи допомагає зрозуміти сумну закономірність. Також не мале значення має те, скільки часу люди перебувають в шлюбі. Адже наважитися розірвати тривалі стосунки важче.
Ніхто не знає, як закінчиться його життя і що на нас чекає в майбутньому. Однак кидати свою другу половинку в скрутному становищу – низько. Якщо ви вирішили пов’язати свою долю з людиною, то будьте з нею в моменти радості й горя.
Зрештою, можливо саме ваша підтримка допоможе комусь одужати, встати на ноги і повернутися до повноцінного життя. Труднощі – це своєрідна перевірка почуттів, адже любляча людина ніколи не відмовиться від коханої половинки через якісь негаразди.
Якщо ви любите партнера, ви не дозволите пройти йому через страшні випробування наодинці.
А що ви думаєте про таку статистику?