У суворих мам виростають успішні діти

Велика кількість різноманітних статей починається зі слів: “Британські вчені довели…”. Але чи можна вірити цим словам? Написати можна будь-що, але чи дійсна ця інформація дізнатися вже важче. Насправді, деякі інформаційні ресурси посилаються на реальні досліди вчених, але вірити всьому не варто. 

Це доводить наступний приклад. Соціолог Еріка Раскона-Рамірес, яка працює в Університеті Ессекса нещодавно опублікувала результати свого досліду, де було вказано, що у суворих мам виростають успішніші діти. У тестуванні брало участь 15 500 дівчаток-школярок віком 13-14 років. Висновки дуже прості: якщо мама завжди вимоглива та сувора, стимулює вас краще вчитись та досягати свого, то й донька, відповідно, виросте сильною, цілеспрямованою та успішною. Загалом, дуже простий рецепт щастя для усіх мам.

Результати цього досліду опублікували майже всюди, тому мами почали радісно зберігати статті собі та розповідати всім підряд як треба поводити себе з дитиною. Та якщо розібратися у дослідженні трохи глибше, насправді цей висновок стосується далеко не успішності дітей. 

Насправді, дослідження проводилися задля того, аби знайти закономірності та причини ранньої вагітності у підлітків. Річ у тому, що у Великобританії підліткова вагітність це справжня проблема, яка забирає велику кількість коштів у соціальній сфері. Саме задля того, аби розібратися із цією проблемою, уряд фінансує різноманітні соціологічні програми та досліди. 

Виявляється, як показує цей дослід, що вагітних 13-14-річних дівчат з суворими мамами на 4 % менше, ніж тих, хто виховується у більш м’яких умовах. Тобто, навіть якщо розглядати дослід лише на предмет підліткової вагітності, відсоток відхилення не є занадто великим. То хіба є підстави стверджувати, що суворість мами може якось повпливати на життя дитини? 

Люди почали критикувати дослідження та його результати. Вони рекомендували людям читати всю інформацію, перш ніж посилатися на такі сумнівні дослідження.

Як ви вважаєте, чи може суворе виховання повпливати на успішність життя дитини?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Julia
Content Protection by DMCA.com
Loading...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector