В музеї США виявили малюнок невідомого автора, присвячений відомому українцю

Українці вражають світ не лише тепер, коли мужньо і дуже сміливо відвойовують свою незалежність і автентичність. 

Ще століття тому американські художники надихалися українськими постатями. 

Так в Архіві наукового товариства ім. Т. Шевченка у США було виявлено малюнок, датований 1923 роком. На ньому було зображено знаменитого балетмейстера з Черкащини, учасника Української революції – Василя Авраменка.

Відомого діяча впізнав на малюнку В’ячеслав Бугайов, який зараз активно популяризує нашу національну культуру. Нещодавно він випустив фантастичний комікс, в основу якого лягли уривки історії України. 

Картина невідомого художника досить ексцентрична.

Автор вирішив залишити лаконічний підпис до свого шедевру: “Авраменко в ролі Гонти відрубує голови гадові, що лізе на Україну”.

Актуально, чи не так?

Василь Авраменко насправді не був воїном, військовим чи полководцем. Він був світилом української культури. Займався балетом, хореографією, режисурою і акторським мистецтвом. 

Як зазначає художник Богдан Піргач: “Василь Авраменко – на еміграції у США з таким прізвищем – дійсно єдина знаменитість, чию творчість можна було прирівняти до нещадного удару по ворогу на культурно-просвітницькому фронті”. 

Яке це щастя, що українці вміють воювати не лише за допомогою зброї, але й за допомогою символу, слова, танцю, музики. Ми таки й справді – непереможний народ. 

Чи впізнали Ви Авраменка на малюнку?

Напишіть нам у коментарях на Facebook

Поділіться з друзями

Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector