Фраза «щаслива дружина – щасливе життя» зовсім не є веселою грою слів …
Насправді, цьому виразу є наукове обгрунтування.
Вчені провели кілька дуже серйозних наукових досліджень, які доводять, що в питаннях тривалості шлюбу щастя дружини часом виявляється важливіше, ніж щастя чоловіка.
Що ж робить жінку щасливою?
В ході дослідження Ратгерського університету вчені вивчали взаємозв’язок між щастям дружини і тим, наскільки міцними і здоровими є відносини між подружжям. З метою експерименту було відібрано подружні пари, які перебувають у шлюбі близько 39 років. Опитування показало, що чим щасливіша в стосунках була дружина, тим приємнішим виявлялося життя чоловіка, не дивлячись на те, що він сам думав про їхні стосунки.
Як повідомила професор соціології Ратгерського університету Дебора Карр, у вчених поки немає ніяких підстав стверджувати про зворотну дію даного «правила». Вона каже, що теорія, що лежить в основі такої унікальної незбалансованості в задоволеності шлюбом, виправдовує себе в безлічі спілок:
«Я вважаю, що коли жінка задоволена своїм шлюбом, вона схильна робити для чоловіка набагато більше, і це позитивно позначається на якості його життя. Чоловіки ж менш звикли говорити про почуття, тому рівень їх незадоволеності відносинами в шлюбі може бути невідомим для дружин».
За словами Карр, результат такої замкнутості в собі призводить до того, що дружини часом не мають ні найменшого уявлення про незадоволення або нещастя чоловіка. Дане дослідження дозволило чоловікам викласти на папері свої справжні почуття і тим самим вийти за рамки всього, що їм було відомо про свій шлюб.
Їм запропонували відповісти на питання щодо взаємної поваги, сварок і роздратування, яке часом викликає у них партнер. Ці питання повинні були допомогти вченим визначити якісну сторону шлюбів серед учасників опитування.
Пари, які брали участь в експерименті (а їх було 394), попросили вести детальний щоденник, в якому подружжя повинно було записувати всі свої думки про те, що кожен день приносить їм щастя.
Які відкриття зробили вчені
Карр і її команді експертів вдалося прийти до досить несподіваних висновків, навіть більш дивних, ніж розглянута ними теорія. Виявилося, що коли учасники експерименту оцінюють власне задоволення від шлюбу вище, ніж дружини, то вони мають вищий рівень задоволеності життям, ніж інші чоловіки.
Крім того, дослідження показало, що рівень щастя жінки в шлюбі різко знижується, якщо її чоловік хворіє. А коли хворіє дружина, то це майже не впливає на відчуття щастя чоловіка.
Отримані результати дають можливість ще більше заглибитися у вивчення питання впливу щасливого шлюбу на психічне і фізичне здоров’я людини. Раніше було проведено безліч інших досліджень, в ході яких вже вивчалася ідея впливу токсичних відносин на погіршення здоров’я.
Так, свого часу науковий журнал «Здоров’я і соціальна поведінка» займався дослідженням взаємозв’язку між токсичним шлюбом і появою серцево-судинних захворювань і психічних порушень.
Карр була вражена, дізнавшись, що жінки, які перебували в настільки тривалих відносинах, оцінювали рівень власного щастя нижче своїх чоловіків. Також вона вказує на той факт, що саме більш щасливі дружини схильні надавати чоловікам велику підтримку. І, відповідно, вони відчувають більше щастя і задоволення від подружнього життя.
Карр каже: «Як правило, обидві сторони міцного і тривалого шлюбу відрізняються вищою задоволеністю життям і вищим рівнем щастя».
Таким чином, дружини, задоволені своїм шлюбом, схильні бути більш щасливими і здоровими, ніж їхні чоловіки. А якщо чоловік і жінка діляться своїми почуттями один з одним, це допомагає їм досягти однакового рівня задоволеності. Ось чому жінкам варто підштовхувати своїх чоловіків бути більш відкритими і частіше ділитися своєю думкою.
А ви згідні з думкою вчених?