Вчені назвали 8 особливостей, які передаються нам генетично

Ми часто шукаємо у собі риси зовнішності чи характеру від своїх батьків. Але мало хто знає, що з ДНК нам передається набагато більше особливостей від наших предків, ніж просто колір очей і вдачу. Вчені досі не знають як це відбувається, але факт залишається фактом. Ми можемо успадкувати навіть страхи своїх батьків та прабатьків.

Ось що ще «пам’ять предків» може передати нам разом з ДНК. Це просто не піддається розумінню, але справді вражає.

1. Фобії

Спогади передаються нащадкам через генетичну пам’ять. Про це свідчить дослід, проведений на мишах. Тварин надресували уникати запаху вишні. Це змінило структуру генетичного матеріалу мишей, в результаті чого їхнє потомство також уникало запаху виші без всяких на те причин.

Подія, яка нас налякала чи ситуація, яка нас травмувала відкладається в нашому ДНК для збереження роду і впливає на страхи наших дітей, щоб вберегти їх від схожого досвіду.

Результати цього дослідження допомагають зрозуміти походження безпідставних, на перший погляд, фобій, тривожностей, чи стресу.

Запитайтесь у рідних, хто з них має спільну з вами фобію.

2. Екстраверсія

Якщо ви душа компанії, то не приписуйте собі усі заслуги, тому що скоріше за все вам передався ДНК вашого балакучого і товариського предка, наприклад, його WSCD2 і PCDH15 гени, які пов’язані з екстраверсією.

Вчені також стверджують, що є взаємозв’язок між екстраверсією і синдромом гіперактивності та дефіциту уваги.

3. Почуття гумору

Пробачте, але ваше хороше почуття гумору – теж не особисто ваша заслуга. Вчені висунули теорію, що люди з коротким алелем гена 5-HTTLPR набагато частіше посміхаються і сміються щиро, ніж ті, кому передався цей ген з довгим алелем. 

Дослідження, у яких взяли участь люди різних вікових груп, статей, етнічної приналежності та депресивних симптомів, довело цю теорію.

4. Сприйнятливість до стресу

Стресостійкість також передається генетично. Вчені стверджують, що якщо мама відчувала постійний стрес під час вагітності, то дитина також буде схильною до нього.

Більш того, хронічний стрес викликає ушкодження хромосом. Це означає, що батьки можуть передати дитині схильність до стресу, тому що перебували в ньому довгий час задовго до зачаття.

Але не потрібно переживати. Відчуття стресу у дитини можна притупити завдяки медитаціям і когнітивно-поведінковим терапіям.

5. Схильність до залежностей

Існує зв’язок між недостатністю дофамінового рецептора D2, гена який викликає відчуття задоволення, і схильністю до залежності від речовин, які дають тимчасове задоволення. Рівень виробітку гену D2 передається генетично. Відповідно, вчені зробили висновок, що генетика на 40-60% впливає на можливість розвитку залежності у дітей, чиї батьки страждали тим самим.

6. Короткий сон

Є люди, які здатні висипатися менше, ніж за 5 годин. Це ніяк не шкодить їхній працездатності, а навпаки, навіть допомагає краще справляються з навантаженнями на розумову діяльність. Генетики стверджують, що така особливість приховується у варіанті гена p.Tyr362His. Цей ген назвали геном Тетчер, прем’єр-міністр Англії, яка спала всього 4 години на добу. Також менше, ніж 5 годин спав винахідник Томас Едісон.

7. Схильність до економії

Наша схильність до економії також пояснюється генетичною пам’яттю. Дослідження, яке доводить цю тезу опубліковане в Journal of Political Economy. Виявляється, що люди можуть продовжувати економити навіть, якщо їхній заробіток дозволяє їм тратити великі суми.

Цей набір генетичних даних також змушує людину поводити себе стримано стосовно шкідливих звичок. Зазвичай такі люди не схильні до пиятики, чи ожиріння. Тому, що вони схильні відмовлятися від всього зайвого.

8. Талант до музики

В музиці генетика відіграє інколи більшу роль, ніж практика. Дослідження однояйцевих і різнояйцевих близнюків, народжених від музикантів, довело, що ті діти, яким передався талант до музики, можуть витрачати набагато менше часу на практику і все одно будуть показувати кращі результати. 

Таким чином порівнювали можливості двох братів-близнюків. Як наслідок, той хлопчик, який мав генетичну схильність до відчуття такту і ритму показав кращий результат в грі на гітарі, ніж його брат, який займався на 20 228 годин більше.

А що вам передалося від батьків?

Sofia
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector