Вчені пояснюють, чому пари знову сходяться після гучних сварок

У цій статті ми наведемо пару наукових пояснень, чому пари, в яких партнери вже відхрестилися один від одного, знову занурюються в любов.

Ніколи не замислювалася, чому люди то сваряться, то миряться і так весь час? Що ж, вчених це не дивує, тому що половина пар після чергової сварки готові почати все заново або з моменту, на якому перервалися. У цій статті ми наведемо пару наукових пояснень, чому пари, в яких партнери вже відхрестилися один від одного, знову занурюються в любов без задньої думки.

9 причин, за якими закохані сваряться і миряться

«Ключ до того, щоб зробити відносини тривалими в тому, щоб навчитися вчасно йти і вчасно зближуватися» – Домініко Сьєра

1. Вони не зрозуміли через що розлучилися

Дослідження в Університеті Штату Канзас показали, що половина пар мають амбівалентну позицію з приводу свого розлучення. Вони можуть мати сумніви з приводу рішення більше не бути разом. Або вони зробили помилку, розірвавши відносини з особистих, дріб’язкових причин. В такому випадку, швидше за все, повернути коханого чи кохану буде набагато простіше, тому що відносинам не було нанесено особливого збитку.

2. Вони не перестають взаємодіяти

Партнери, які розлучилися, але не перестали спілкуватися, все ще відчувають один до одного почуття. Експерти з Bowling Green State University і University of Wisconsin виявили, що людям, які раніше приваблювали один одного, дуже складно розлучитися назавжди. Всякий раз, коли колишні партнери знаходяться поруч, їх тіла виробляють гормон окситоцин. Через нього вони відчувають зв’язок один з одним і в таких умовах, звичайно, возз’єднання дуже можливо.

3. Вони приходять до думки, що їх взаємодія покращилася з часу розставання

Спілкування важливе в будь-яких відносинах, тому що так пари встановлюють один з одним зв’язокТак вони знаходять компроміс. Розрив відбувається, коли в цьому самому спілкуванні виникають проблеми. Але потім, коли трохи згодом вони починають спілкуватися знову без колишньої напруги та інших неузгодженостей, їм стає простіше висловлювати свої почуття. Тому що вони вважають, що їх спілкування змінилося на краще. І тому багато пар відновлюють відносини.

4. Вони сподіваються, що партнер змінився на краще

Вчені з Університету в Юті і Торонто з’ясували, що пари часто сходяться знову, тому що думають, що їх коханий став кращим. І тому, вони вважають, що все вийде.

5. Вони не можуть дозволити, щоб роки відносин були витрачені даремно

Відносини вимагають вкладу з обох сторін. І тому багато партнерів після розставання не хочуть починати нові стосунки з новою людиною через те, що вже зробили великий внесок в попередні стосунки. Вони не хочуть робити те ж саме знову, з нуля, усвідомлюючи, що вже вклали в стосунки з минулим партнером частину себе. Вони не хочуть «викидати» прожиті разом роки відносин, навіть якщо ті були наповнені конфліктами і сварками.

6. Вони вірять, що інтимна близькість була краща з колишнім партнером

Починати заново будувати інтимні стосунки з новим партнером після розриву дуже важко, особливо після того, як перервалися вже збудовані відносини з попереднім партнером. Багато хто може не захотіти будувати все знову вже з іншою людиною. Вони вважають, що краще повернути відносини з колишнім.

7. Вони не відкриті до експериментів

Психологи Стенфордського Університету встановили, що люди, які страждають через розрив відносин, не готові до змін. Навіть якщо відносини, в яких вони перебували, були очевидно з невідповідною їм людиною, вони все одно готові на багато що, щоб повернути їх. Напевно, тому що перспектива різких змін здається їм більш травматичною.

8. Вони розійшлися не остаточно

Вчені Northwestern University з’ясували, що легше сходяться знову ті люди, які не розставили всі крапки над «і» у відносинах. Якщо, замість того, щоб прийняти свій біль, вони тікали від нього, то ймовірність опинитися знову в обіймах колишнього коханого набагато вища. Як вважають експерти з University of Arizona, цим людям потрібно виробити чітке уявлення про себе. Вони поки не знають хто вони такі і чого хочуть від життя. Хоча, це можуть бути і дорослі і, в основному, досить зрілі люди. А все тому, що немає межі досконалості, особливо в самопізнанні.

9. Вони не хочуть бути одні

Іноді почуття самотності може підштовхнути нас до відновлення відносин з колишніми. Але це відбувається не через почуття до цього самого колишнього, а через нашу вразливість, як каже коуч Калі Роджерс.

На завершення:

Як бачиш, причин для возз’єднання після розставання може бути дуже багато. Хтось може навіть виявити, що з другої спроби набагато краще. А для того, щоб все вийшло, партнерам потрібно зберігати позитивне мислення. І пам’ятати, що відносини – це праця. Інакше ті причини, через які ви розлучилися минулого разу, знову дадуть про себе знати.

У вас був такий досвід, що ви поверталися до колишнього партнера? Що підштовхнуло вас на це?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ira
Content Protection by DMCA.com
Loading...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector