Вчені пояснюють, що ваш колір очей може розповісти про вас

5 прикладів того, що саме колір очей може розповісти про характер людини. 

А ви знаєте, які фактори визначають колір очей людини? Більшість відповість генетика і це буде частково правдою. Але лише частково.

Згідно з дослідниками з Делаверського університету, «Колір очей – це не проста генетична особливість. Насправді, колір очей визначається варіацією декількох різних генів і стосунками між ними. Через це існує ймовірність, що у блакитнооких батьків народяться кароокі діти». 

(Варто зазначити, що тут мається на увазі не білки очей, а колір райдужної оболонки. Хоча білки очей, своєю чергою, часом можуть бути індикатором здоров’я людини.)

Попри те, що людям вдалося успішно розшифрувати геном людини, подібних «взаємозв’язків» може існувати безліч, і багато з них можна пояснити. Подумайте над назвою цієї статті. Як колір очей може сказати щось про ваше здоров’я і характер? Якщо результати дослідження, згадані в цій статті достовірні, вони можуть пролити світло на деякі теми.

Ось 5 прикладів того, що саме колір очей може розповісти про характер людини

Світлі очі: ви любите суперництво

Під час одного з досліджень, в якому взяло участь 336 людей, австралійські вчені опитали чистокровних європейців з метою вивчити їх риси характеру. Учасникам опитування необхідно було відповісти на наступні заяви: «Поруч зі мною інші відчувають себе комфортно», «я вважаю себе уважною людиною, яка до всіх ставитися з добротою», а також запропонувати свою асоціацію зі словами дружелюбність, щедрість і співчуття.

Проаналізувавши результати опитування, вчені прийшли до висновку, що люди зі світлими очима (блакитними або світло зеленими) люблять суперництво і є менш поступливими.

Світлі очі: ризик розвитку вітиліго у вас нижчий

Вітиліго – це аутоімунне захворювання, при якому шкіра втрачає пігментацію. Певні ділянки шкіри, а також в деяких випадках волосся, сітківка ока і слизові оболонки втрачають колір.

Вчені з медичної школи університету Колорадо провели дослідження, під час якого виявили, що з 3000 людей з вітиліго тільки у 27% були блакитні або зелені очі. Існує також зв’язок між вітиліго і іншими захворюваннями, такими як діабет першого типу, вовчак і захворювання щитоподібної залози.

Темні очі: ви менше вживаєте алкоголь

«Люди зі світлими очима більше п’ють, це незаперечний висновок дослідження», заявляє Крістофер Квін, лікар-офтальмолог та член американської оптометричної асоціації. Але як і чому?

Доктор Квін говорив про опитування, проведене дослідниками з університету штату Джорджія. В опитуванні взяло участь 12000 людей (чоловіки і жінки). Дослідники заявили, що виявили «зв’язок між кольором очей і споживанням алкоголю». 

Вчені уточнюють, що подібний зв’язок найімовірніше з’являється внаслідок «більшої чутливості до алкоголю, а також зв’язком між лімбічною системою головного мозку, що відповідає за емоції і колір очей.

Темні очі: ви надійніші

У журналі PLOS ONE були опубліковані результати дослідження, під час якого 238 добровольців попросили визначити надійність людини за її кольором очей. «У кольору очей був значний ефект», уточнюють автори. З усім тим, вони також уточнили, що були не до кінця впевнені, чи вплинули інші риси обличчя – підборіддя, щелепа, брови і т.д. – на результати дослідження.

Дослідники прийшли до висновку, що не «карі очі самі по собі вселяли людям довіру, а скоріше риси обличчя, що асоціюються з темними очима. Такі риси обличчя як великі очі, великий рот і широке підборіддя вселяють людям довіру, за словами авторів.

Темні очі: у вас більш здорові очі

Згідно з результатами дослідження, опублікованих в журналі Clinical and Experimental Ophthalmology, у людей зі світлими очима в 2 рази вища ймовірність розвитку макулярної дегенерації, ніж у людей з більш темними очима. Макулярна дегенерація – це захворювання, при якому порушується центральний зір.

Згідно з офтальмологами, так відбувається тому, що темна райдужна оболонка ефективніше блокує ультрафіолетове випромінювання, ніж світла. Ультрафіолетове випромінювання також тягне за собою ризик і інших захворювань, зв’язаних із зором, включаючи прогресуючі погіршення зору при старінні.

Який у вас колір очей? Чи відповідає цей опис дійсності?

Ira
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector