Вчені стверджують, що початок робочого дня до 10 ранку можна порівняти з тортурами

«Ми всі живемо в суспільстві, яке втратило сон».

Доктор Пол Келлі, провідний дослідник Оксфордського університету, не так давно з’ясував, що найпоширеніший вид цивілізованих тортур  це ранній підйом і початок робочого дня до 10 годин ранку, оскільки це негативно впливає на здоров’я дуже багатьох людей.

Робота людського організму підкоряється біологічному годиннику. Циркадний ритм  цикл хімічних, фізичних і психічних процесів, що відбуваються в організмі, заданий на генетичному рівні. Від нього залежить робота мозку, кількість енергії, генерація гормонів і відчуття часу. Приступаючи до роботи до 10 ранку щодня, ми з точки зору науки, мучимо себе, змінюючи циркадний ритм, тим самим порушуючи баланс багатьох аспектів нашого здоров’я.

За словами Келлі: «Ми не здатні поміняти наші 24-годинні ритми. Ви не здатні навчитися прокидатися в конкретний час … Ваші печінка і серце підкоряються іншій послідовності роботи, а ви кажете їм пересунутися на 2-3 години».

Як це сталося?

Восьмигодинний робочий день почали практикувати в кінці 18 століття, щоб максимального збільшити продуктивність підприємств, що працюють в режимі 24/7. Природно, що тоді розрахунок робочого дня проводився без урахування біологічних циклів людського організму. Але при цьому організми наших древніх предків розвивалися на основі щоденного циклу сонячного світла, а не під впливом бізнес-стратегій.

Пол Келлі в одному зі своїх виступів наголосив: «Ми всі живемо в суспільстві, яке втратило сон» і «Ця проблема завдає страждання людям по всьому світу. І з нею потрібно боротися».

Келлі пропонує, зокрема, перенести час початку занять в британських школах з 8.30 на 10 годину ранку. Його експеримент уже показав позитивні результати: відвідуваність в тестованому навчальному закладі покращилася, але, найважливіше, підвищилася успішність учнів.

Подумайте, якого б ми змогли добитися прогресу, застосувавши цю ідею в інших сферах нашої діяльності. Замість перевтомлених, перевантажених роботою, сп’янілих кавою зомбі, трудящих в ті години доби, коли їм потрібно спати, ми отримаємо продуктивних, цілеспрямованих і щасливих людей, що приносять більше користі суспільству.

Як вважає Келлі, компанії, робочий день яких починається до 10-ї години ранку, значно підвищують рівень довгострокових ризиків для здоров’я у своїх співробітників.

Ira
Content Protection by DMCA.com
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector