Велика сила прощення. Як пробачити себе

Негативні емоції не приносять нічого хорошого, окрім щоденного тягаря. Навіщо усе життя страждати, якщо можна просто відпустити усі проблеми? Для цього варто навчитися пробачати себе і оточуючих. Ми розповімо вам, як це зробити.

Чому потрібно пробачати?

Ви не зможете змінити своє життя, поки не відпустите минуле. Навчіться пробачати себе, щоб з’являлося місце для чогось нового. Чиста душа допоможе рухатися вперед з позитивним настроєм.

Наприклад, якщо ви хочете випити води, то в яку склянку ви її наллєте? У брудну чи чисту? Відповідь очевидна, адже у невимитому стакані вода одразу буде брудною.

Наша душа потребує такого ж підходу. За нею варто ретельно доглядати, регулярно її спустошувати і наводити порядок. Лише тоді туди можна помістити щось свіже та нове.

Люди часто запитують: «Як налагодити своє життя?» Як тільки у відповідь вони чують пораду про те, що потрібно пробачити себе і відпустити всі негаразди, починають скептично дивитися. Тоді навіщо ви просите допомоги? Продовжуйте в тому ж дусі!

Іншого шляху немає. Щастя невіддільне від любові, а вона неможлива без прощення. 

Звичайно, що це не легко зробити. Однак трішки старань і терпіння обернуться вам цінною нагородою. 

Як навчитися пробачати?

Найважливішим ключем до прощення є розуміння. 

Усвідомлення того, що в конкретній ситуації ви зробили все, що у ваших силах. На той момент ви були в такому фізичному та психологічному стані. Тоді у вас був такий рівень знань та досвіду. У ту мить ви керувалися такими переконаннями. Змиріться з цією істиною.

Мені знадобилося багато часу, щоб навчитися себе прощати. Інколи мені доводиться робити це декілька разів, щоб остаточно відпустити ситуацію.

У цьому допоможе внутрішнє бажання. Воно буде мотивувати та надихати на рух вперед, використовуючи усі можливі методи. Якщо ви готові вчитися, то зможете себе прощати.

Свого часу я застосувала певні методи, які можу порекомендувати й вам:

1. Напишіть листа, адресованого самому собі. 

Це повинен бути щирий потік думок. Пишіть все, що завгодно. Основне робити це власноруч. Візьміть ручку та папір і вилийте на нього усю свою душу.

Я це робила приблизно 20 разів.

2. Слухайте медитації на тему прощення.

Відповідний подкаст можна знайти в Інтернеті або підготувати самостійно. Це має бути спокійна музика з тематичними словами. Слухати його можна доти, доки не зміниться самопочуття. 

3. Розмовляйте самі з собою.

Як тільки у вас з’являються негативні думки, повторюйте про себе слова схожого змісту: «Я зробила все, що у моїх силах. Це найкраще, на що я спромоглася в той момент. Я ні в чому не винна. Сталося так, як сталося. Це нормально. Далі буде тільки краще».

4. Просіть пробачення. 

Згадуючи неприємні події, повторюйте фрази: «Мені дуже шкода», «Вибач мені», «Я тобі вдячна», «Я тебе люблю»

Їх я доповнювала ще такими: «Я пробачаю собі», «Я приймаю себе», «Я люблю себе».

Я сприймала кожну ситуацію по-іншому після того, як повторювала ці фрази 20-30 разів підряд. 

Ці 4 кроки допомогли мені забути всі образи. 

А ви вмієте прощати себе?

Content Protection by DMCA.com
Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: