Мозок не завжди здатний нормально функціонувати. Інколи він виснажується настільки, що жодна кава не в змозі виправити ситуацію. Проте є декілька дієвих методів, які знімуть психологічний блок.
Переживати кризу доводилося багатьом творцям у світі. Кожен справлявся з цим становищем по-своєму. Часто їхні методи були дуже екстравагантними. Наприклад, композитор Ігор Стравінський полюбляв стояти на голові, а поету Фрідріху Шиллеру допомагали гнилі яблука у робочому столі.
Все ж ми живемо у сучасному світі, де прикладом для наслідування є інші відомі люди. Наприклад, Стів Джобс. Так, йому також інколи доводилося шукати натхнення.
Він застосовував декілька методів для перезарядки мозку, про які ми готові розповісти і вам:
1. Думайте під час ходьби.
Спорт – це запорука не лише фізичного здоров’я, але й ментального. Наприклад, Річард Бренсон та Опра не уявляють свого життя без бігу або йоги.
Для менш активних людей підійде ходьба. Стів Джобс любив виходити на прогулянку, щоб очистити голову і віднайти натхнення. На додаток, він організовував цілі “пішохідні зустрічі”, коли декілька співробітників разом перезаряджалися під час тривалого мозкового штурму.
Дослідження Стенфордського університету доводять, що ходьба позитивно впливає на творчий процес і робить його ефективнішим на 60%.
Якщо ви зайшли в глухий кут, тоді спробуйте пройтися на свіжому повітрі і рішення самостійно з’явиться у вашій голові.
2. Медитуйте.
Стів Джобс ще в юності захопився медитацією. У 70-х роках він наважився покинути коледж і поїхати в Індію, де він практикував медитацію для самопізнання та духовного пошуку.
Ось що говорив великий творець: “Якщо ви будете просто сидіти і спостерігати, ви побачите, наскільки неспокійний ваш розум. Спробувавши заспокоїти його, ви тільки погіршить ситуацію, але якщо ви розслабитеся, ви досягнете стану, в якому ви зможете чути тонші речі – ось тоді ваша інтуїція розкриється повною мірою, і ви почнете бачити речі більш ясно і зможете відчувати саме цей момент більш повно”.
Медитація здатна відкрити небачені простори для вашого розуму. Вона позитивно впливає на вивільнення творчого потенціалу і змінює життя людини в кращу сторону. Проте для цього потрібно багато практикуватися.
3. Знайдіть нове захоплення.
На думку Джобса, “творчість – це з’єднання речей”.
Тобто потрібно розвивати свої навики, пробувати щось нове і займатися тими захопленнями, які викликають інтерес. Це не лише приємний спосіб для проведення вільного часу, який сприяє самовдосконаленню. Згодом усі вміння будуть сприяти вашому процесу творчості. Наприклад, якось Джобс вирішив піти на курси каліграфії. Ніхто спочатку не розумів, для чого йому це. Та лише через декілька років у своїй промові в Стенфорді він розповів, що саме завдяки цьому курсу продукція Macintosh отримала неймовірну типографіку.
Ви зможете розширити свої межі, якщо будете регулярно покидати зону комфорту. Для нестандартного мислення потрібно вийти за рамку буденності.
Почніть читати книгу, яка не стосується вашої професії або дослідіть бізнес, який викликає у вас інтерес, але не має нічого спільного з вашою діяльністю. Ніколи не знаєш, які знання сприятимуть майбутньому творчому процесу і що саме зможе надихнути тебе на нові звершення.
На кінець Стів Джоб казав: “Ви повинні вірити, що точки в майбутньому самі з’єднуватися якимось чином”.
Чи близькі вам погляди Джобса?