На жаль, люди не одразу розуміють, що відібране хитрістю чи силою не принесе їм ні радості, ні щастя. Інколи навіть навпаки: ви отримаєте шкоду.
Наприклад, один офісний працівник вирішив зайняти місце свого боса. Для цього він пускав брудні плітки і обливав його брудом за спиною. Задумане здійснилося. Та не довго йому довелося займати найвищу посаду в компанії, адже сталася аварія і його за це притягнули до відповідальності.
Ще одна ситуація: жінка вирішила відбити коханого своєї подруги. Для цього їй довелося обманювати, хитрувати і підло діяти. Вона уявляла прекрасне майбутнє, а натомість отримала хворого чоловіка, який бив її, відмовлявся працювати і вимагав цілодобової опіки.
Інший вирішив наживатися коштом свого брата. Він підробив необхідні документи і оформив батьківський дім лише на себе. А коли почав там жити, то однієї ночі замкнула проводка. Будинок разом з ним згорів до тла…
Вчений захотів отримати визнання, тому присвоїв собі роботу колеги. Натомість на нього подали в суд. Думаєте за плагіат? Ні. За підтекст роботи, неоднозначні заклики і образу.
Чи то з книгою не все гаразд, чи то її неправильно зрозуміли. У будь-якому разі це налякало справжнього автора і він почав писати дитячі книги. Зараз він добряче на цьому заробляє.
Запам’ятайте, що все відібране – вже зіпсоване. Принаймні у більшості випадків. От і у Мопассана герой додумався викрасти руку скелета, що лежав в могилі. Він нею лякав дам і розважав гостей. Та вночі саме вона стала причиною його смерті. Залізла в кімнату і задушила. Ну навіщо її брав?
Не потрібно завчасно радіти нажитому чи горювати за втраченим. Спочатку оцініть наслідки цієї події. Частіше за все, відібране і присвоєне не приносить щастя.
А якщо у вас намагаються щось відібрати, то не сумуйте. Вони пожинатимуть плоди. І мабуть, отруйні.
А на вашу думку, чи можна побудувати щастя на чужому горі?