Відмовилася спілкуватися з банківським шахраєм, а він образився. Новий вид афери на гроші

Ніколи б не могла подумати, що зможу образити… телефонного афериста! 

Декілька місяців тому до мене зателефонували з незнайомого номеру та повідомили про те, що моя банківська картка заблокована й треба переказати всі кошти на іншу. Я одразу здогадалася, що це стандартна афера, тому не стала церемонитися з дівчиною та сказала їй декілька лагідних слів. Аферистка на мене образилася, ви можете собі це уявити? Занесла номер мого мобільного у якусь базу, і декілька днів поспіль мені телефонували та писали боти. Я не встигала їх блокувати. 

І ось вчора ця історія знову повторилася. Я готую вечерю на кухні, як на екрані висвітився незнайомий номер. Стандартне привітання від милої дівчини 

– Вашу картку заблоковано. Однак, працівники банку зробили вам нову, тому вам варто переказати всі кошти на цей рахунок. 

Я вимкнула телефон. Не хотіла до кінця слухати цю маячню. Стільки разів чула про те, як мої друзі повелися на цю аферу та втратили останні гроші. Хтось залишився без зарплати та у борговій ямі.

Але через декілька хвилин знову все те саме – картку заблоковано, негайно переказувати всі гроші на цей рахунок. Ох, як вони мене дістали! Я вже не стала мовчати та почала так лаятися, що всі сусіди чули. Заблокувала і цей номер. Думаєте, що вони відчепилися? Ні!

Майже 3 години до мене телефонувала різні номери, вже навіть їх текст на пам’ять вивчила. Здається, що вони просто увімкнули запис на диктофоні мені у слухавку. І не шкода ось так витрачати на мене свій час та ще й нерви мені псувати. 

Але нещодавно мені друзі розповіли про новий вид афери, яка також стосується грошей. Виглядає це приблизно так:

Вам на картку зараховують невелику суму, до тисячі гривень та окремими платежами. Ну або все одразу. З банку ніхто не телефонує, не попереджає про надходження додаткових коштів. А через декілька днів ви отримуєте повідомлення про те, що ви взяли мікрокредит. Ну і знизу тексту сума, яка часто нагадує цифри з мобільного номеру. І ось вже приємний голос у слухавці повідомляє про те, що це все відсотки та треба негайно заплатити до кінця тижня. Вистачає нахабства погрожувати розправою з вами чи родичами, шантажувати та навіть присилати “вишибал”. 

Звісно, що ви віддасте всі гроші, коли у вас на порозі стоять два кремезних чоловіків. А що робити літнім людям, у яких мізерна пенсія?

Тому хочу написати про те, що потрібно робити у таких ситуаціях. Коли ви отримаєте повідомлення про те, що на вашу картку хтось переслав гроші, то варто одразу телефонувати у банк до консультанта. Також негайно треба написати заяву про те, що вам помилково переказали гроші. Коли ж до вас почнуть телефонувати колектори та погрожувати, не мовчіть. Скажіть, що ви вже написали заяву у поліцію. Таке чарівне слово одразу починає діяти на аферистів та вони більше ніколи вам не телефонуватимуть. У такій ситуації потрібно захистити себе від нахабних шахраїв. 

З вами колись траплялася схожа ситуація? Що б ви могли також порадити? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Content Protection by DMCA.com
Loading...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector